Novi infrastrukturni minister Igor Maher je tako ujel zadnji vlak za legalizacijo svoje črne gradnje. Piranska upravna enota je njegovo vlogo rešila zgolj v dveh dneh, in to tik preden je postal minister ter tik preden je začela veljati spremenjena uredba. Maherjevo vlogo za izdajo gradbenega dovoljenja pa je upravna enota zavrnila z obrazložitvijo, da za enostavne objekte gradbeno dovoljenje ni potrebno.
Glede na hitrost postopka v Piranu smo preverili, kako hitro je reševanje vlog na upravnih enotah. Načelnik izolske upravne enote Branko Andrejašič pravi, da se je v času, odkar je bila uredba sprejeta, bistveno povečalo število vlog za gradnjo na kmetijskih zemljiščih. Do zdaj so tako dobili že 68 vlog. "Če gledamo samo gradnjo na kmetijskih zemljiščih, je to število vlog zdaj večje, kot je bilo prej celoletno povprečje," nam je povedal Andrejašič in dodal, da se nove vloge rešujejo kot vse druge, ob spoštovanju zakonskih rokov in z upoštevanjem postopkovnih pravil. Zato do zdaj še niso rešili nobene. Na vprašanje, ali je mogoče, da vlogo rešijo v dveh dneh, odgovarja, da to sploh ni mogoče.
V Piranu je drugače, saj nekatere vloge rešujejo po hitrem postopku, pravi načelnik Ivan Seljak. Pred uredbo so imeli na upravni enoti 80 zahtev za posege v prostor, od začetka veljave uredbe se je to število povzpelo na 250. V tem času so rešili približno 10 vlog, predvsem takih, pri katerih je vsebina nesporna, torej za objekte, ki niso predmet upravnega postopka oziroma niso bile predmet upravnega postopka, pa zdaj so.
Tudi na Goriškem se je od začetka veljave uredbe povečalo število vlog za gradnjo na kmetijskih zemljiščih. Na novogoriški upravni enoti dnevno prejmejo okoli 20 novih vlog, do zdaj so jih prejeli že 91. V Posočju pa velikega zanimanja ni, saj so prejeli le štiri tovrstne vloge.
Nuša Pevc, Radio Koper
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje