V Sindikatu policistov Slovenije (SPS) so v pismu javne podpore poudarili, da policisti pri opravljanju nalog zagotavljanja varnosti ljudi in premoženja vedno sledijo temeljnemu poslanstvu in da je njihova primarna skrb, da se tako udeleženci shodov in prireditev kot tudi sodelavci varno vrnejo domov k svojim najbližjim. "Policist, ki je bil tarča diskreditacije, je v danem trenutku ravnal po taktičnem preudarku in s svojim ravnanjem množici jasno pokazal, da je njegova naloga zagotoviti varnost ljudi. Policistke in policisti moramo v situacijah, ko je zaradi množičnosti ozračje že tako razgreto, včasih tudi na provokacije odgovoriti z nasmehom in s svojim ravnanjem ne smemo zaostrovati situacije. In policisti smo tega sposobni, saj svoje delo opravljamo nepristransko, predano in profesionalno," je v pismu javne podpore zapisal predsednik SPS-ja Kristjan Mlekuš.
"Policistke in policisti smo vedno in vedno bomo poskrbeli za varnost ljudi, ne glede na raso, spol, narodnost, barvo kože, politično prepričanje, spolno usmerjenost, socialni položaj in druge osebne okoliščine. Ne bomo pa dopustili, da se nas zaradi našega profesionalnega ravnanja diskreditira," so še navedli v sindikatu, ki je javno izrekel pohvalo policistu za ravnanje, prav tako vsem drugim policistom, ki so svoje naloge na petkovih protestih "opravili visoko strokovno in skladno z etičnimi standardi našega poklica". Iz sindikata še sporočajo, da bodo vpletenemu policistu nudili vso potrebno pravno in drugo pomoč, če bi nadrejeni poskušali zoper njega kakor koli nezakonito ukrepati.
Da naj se politika ukvarja s politiko, zagotavljanje javnega reda in miru ter notranje varnosti države pa naj prepusti policistkam in policistom, so poleg objave fotografije s protesta zapisali tudi v Policijskem sindikatu Slovenije (PSS).
Različni odzivi na fotografijo
Policist na motorju, ki je na petkovih protestih proti ukrepom in ravnanjem vlade v Ljubljani z dvignjenim palcem privolil v fotografiranje z enim od udeležencev protesta, pri čemer ga je na drugi fotografiji ujel nekdo drug, je s tem sprožil več odzivov. Minister, pristojen za strateške projekte in kohezijo, Zvonko Černač je v odzivu na posnetek fotografiranja zapisal, da je takih pripadnikov policije manj kot odstotek in da žalijo tisoče njihovih kolegov.
Premier Janez Janša je v odzivu na sporočilo Sindikata policistov Slovenije na Twitterju zapisal, da je "Slovenija edina država na svetu, kjer se sindikat policije bori proti ukrepom, ki bi policiste razbremenili (37.a člen), hkrati pa podpira kršenje Zakona o nalezljivih boleznih."
Prek Twitterja se je oglasil tudi notranji minister Aleš Hojs: "Sindikat Policije očitno podpira nezakonita zbiranja/nezaslišano! Namesto, da bi bili prvi pri spoštovanju zakonov, s svojimi izjavami podpore nerazumnemu dejanju svojega kolega dodatno vzemirjajo ogromno večino državljanov, ki z upoštevanjem ukrepov prispevajo h koncu epidemije."
Nekdanji predsednik vlade Marjan Šarec pa se je na javno izraženo podporo SPS-a policistu odzval z besedami, da so in bodo slovenske policistke in policisti vedno opravili svoje delo korektno. "Politični pritiski, ki smo jim priča, in menjave v vrhovih ne morejo uničiti srčnosti in predanosti poklicu. Njihovo delo je že dovolj težko, zato ne potrebujejo zastraševanja s strani ministrov," je na Twitterju zapisal Šarec.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje