Na območje so pripeljali posebne senzorje, med ruševinami pa deluje reševalna ekipa iz Čila. Glede na lokalna poročila so zaznali možnost, da je nekdo živ, z uporabo reševalnega psa in skenerja, poroča BBC.
Vsake toliko časa reševalci zbrano množico opazovalcev pozovejo, naj bodo tiho, da bi lahko lažje zaznali morebiten zvok izpod ruševin.
Čilski reševalci so v Libanon prišli 1. septembra. S seboj naj bi imeli zelo občutljive naprave, ki lahko zaznajo dihanje na globini 15 metrov.
Za zdaj sicer še ni potrjeno, da je nekdo pod ruševinami živ, a opazovalci na to upajo.
Območje mesta Mar Mihael, kjer iščejo morebitnega preživelega, je eno najbolj prizadetih delov Bejruta. Gre za zgodovinski predel mesta blizu pristanišča, ki je bil znan po nočnem življenju.
V eksploziji 2750 ton amonijevega nitrata 4. avgusta je umrlo več kot 200 ljudi, na tisoče ljudi je ranjenih, okoli 300.000 pa jih je ostalo brez doma. Velik del mesta je namreč uničen ali močno poškodovan.
Amonijev nitrat je bil več let neustrezno skladiščen v pristanišču. Kmalu po eksploziji je odstopila vlada, kar pa ni pomirilo ogorčenih protestnikov, ki so se več noči zaporedoma spopadali s policijo.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje