Celjani so pogumno vstopili v obračun s Kielom, ki pa je kljub temu v deseti minuti povedel s 6:3. Razlika bi bila še višja, če se ne bi v vratih Celja nekajkrat izkazal Miljan Vujović. Trener Tomaž Ocvirk je v 11. minuti vzel prvo minuto odmora. Po njej je Magnus Landin z dvema goloma zapored poskrbel za 8:4. Razmerje sil se na igrišču ni spremenilo, Kiel je unovčil kakovostno premoč, v 19. minuti je Sven Ehrig s krila povišal na 12:7.

Celjane do konca skupinskega dela čaka še gostovanje v Aalborgu. Že pred tekmo v Kielu je bilo jasno, da so varovanci Tomaža Ocvirka zasedli sedmo mesto v skupini B, kar pomeni, da se bodo v osmini finala pomerili z drugouvrščeno ekipo skupine A. Mogoči tekmeci so Flensburg, PSG in Kielce. Foto: www.alesfevzer.com

Kiel dobil polčas z 19:15
A sledilo je nekaj dobrih celjskih minut. Arsenije Dragašević je v 23. minuti znižal na 13:10, tako da je domači trener Filip Jicha moral vzeti minuto odmora. Celjani so do konca držali priključek. Žiga Mlakar je s svojim četrtim golom znižal na 18:15, izid polčasa (19:15) pa je malo pozneje postavil Ehrig.

Pivovarji so se približali na -2
Drugi del so pivovarji dobro odprli. Razpoloženi Vujović je ustavil nekaj strelov, na drugi strani pa je David Razgor v 36. minuti znižal na 21:19, malo pozneje pa Gal Marguč na 22:20. A bliže ni šlo. Ko je Steffen Weinhold v 43. minuti povišal na 26:22, je Ocvirk vzel minuto odmora.

Zarabec zadeval in podajal
Ni bistveno pomagala. Kiel je brez težav držal razliko. Miha Zarabec je s svojim četrtim golom v 50. minuti povišal na 29:24, malo pozneje pa odlično podal Patricku Wienceku za +6.

Slovenski reprezentant Miha Zarabec je za Kiel dosegel štiri gole. Foto: EPA

Mazej Celjane približal na 31:29
In ko je že kazalo, da je dvoboj odločen, so Celjani v nekaj minutah prepolovili prednost (30:27). Odlični Tadej Mazej je v 55. minuti s svojim šestim golom znižal na 31:29, tako da je trener Kiela svoje varovance poklical k sebi. Pivovarji so imeli v končnici dva napada za -1, a ju niso izkoristili. Na drugi strani je Sander Sagosen zabil za 32:29, s čimer je bil dvoboj dve minuti pred koncem odločen.

Mazej je bil s šestimi goli prvi strelec Celjanov, Veron Načinović je dodal pet golov.

Celjanom v Kielu ni uspelo presenečenje

Varovanci Tomaža Ocvirka bodo redni del sklenili v četrtek, ko bodo gostovali pri Aalborgu.