Rokometni velikan iz Katalonije ima na dozdajšnjih 13 krogih 100-odstotni izkupiček in je na prvem mestu v skupini B, medtem ko je celjska zasedba na 12 tekmah trikrat zmagala in devetkrat izgubila.

Katalonci so bili absolutni favoriti, njihove barve zastopajo tudi trije slovenski reprezentanti: Jure Dolenec, Blaž Janc in Domen Makuc. Celjska ekipa je na prvem medsebojnem obračunu v tej sezoni izgubila s kar 28:42, tokrat je bilo precej bolj izenačeno.

Na dozdajšnjih 16 medsebojnih tekmah so Celjani štirikrat premagali Barcelono, doživeli pa 12 porazov.

Celje vodilo za tri gole
Celjani so v prvem polčasu igrali predvsem odločno v napadu, kar se je poznalo na izidu, saj so večji del prvih 30 minut tekme vodili. Katalonci so sicer vselej držali stik, a v zadnji tretjini polčasa za kratek čas popustili. Ob izenačenem izidu pri 11:11 je najprej zadel Žiga Mlakar, kmalu zatem je po lepi akciji zadel še Veron Načinović. Za najvišjo prednost je nato po novi napaki Barcelone iz protinapada poskrbel Domen Novak (14:11).

Frade je igral dobro v obrambi in v napadu, kjer se je izkazal s sedmimi goli. Foto: EPA

Na obeh straneh prevladovala Domna
Ob lepi prednosti je bil nato za dve minuti izključen Arsenije Dragašević, kar so Katalonci izkoristili in z delnim izidom 3:0 izid izenačili na 14. Sledil je 'mrtvi tek' do odmora, kazalo je, da bosta ekipi polčas končali izenačeni, potem ko je s sedmih metrov zadel Jure Dolenec, a je z zadnjim napadom Celjane v vodstvo popeljal Načinović. V prvem delu sta na obeh straneh prevladovala Domna. Za gostitelje je šestkrat mrežo zatresel Domen Novak, pri gostih je bil petkrat natančen Domen Makuc.

Ocvirk: Do konca tekme smo bili v igri za zmago proti Barceloni

Barcelona na koncu le močnejša
Na začetku drugega polčasa so se Katalonci razleteli po igrišču, z delnim izidom 5:0 so si priigrali lepo prednost (17:24), a nato tudi sami popustili, zlasti v obrambi, in gostiteljem dovolili priključek. V vratih je blestel Miljan Vujović, ki je nato v zaključku tekme ubranil tri zaporedne strele nasprotnika, med drugim tudi Blažu Jancu. Izid je bil nazadnje izenačen slabe štiri minute do konca srečanja (29:29), nato pa je bil zaradi prekrška nad Luko Cindrićem izključen Mlakar, kar je bilo dovolj, da so gostje ob terenski premoči prevzeli pobudo in naredili razliko, ki jim je prinesla novo zmago. Odločilna zadetka sta dosegla Janc in Alex Pascual Garcia ‒ oba s krila.