26-letni Maks Barišić, ki je večino kariere igral v Italiji, je blestel v Stožicah. Foto: www.alesfevzer.com

Glavni sodnik Alen Borošak je po 59 minutah tekme na Fazaneriji najprej poslal obe ekipi v garderobo. Po četrt ure odmora je dež padal manj močno, vendar so bile na igrišču velike luže. Borošak je na testu opazil, da se žoga ne odbija. Posvetoval se je z obema trenerjema in odpiskal konec tekme. Igralna površina je bila neprimerna za igro. O nadaljnji usodi oziroma datumu nadaljevanja bo odločalo vodstvo tekmovanja.

Močan naliv prekinil tekmo v Fazaneriji
Zelenica ni bila več primerna za igro. Vodstvo tekmovanja bo moralo najti prost termin za preostalih 31 minut srečanja. Foto: www.alesfevzer.com

Šarić zadel že v 42. sekundi
Mura odlično nastopa v Evropi, kjer si je že zagotovila evropsko jesen, ceno dvojnega nastopa pa plačuje v državnem prvenstvu, kjer je še brez zmage in celo pri dnu lestvice.

Tekma se je za gostitelje začela šokantno, njihova mreža se je zatresla že po 42 sekundah igre. Mark Zabukovnik je na drugi vratnici lepo videl Ivana Šarića, ki mu iz bližine ni bilo težko žoge potisniti čez golovo črto.

Lotrič hitro izenačil
Vodstvo gostov ni trajalo dolgo. V 13. minuti je Mitja Lotrič izkoristil lepo podajo Amadeja Maroše in z desetih metrov matiral vratarja Davida Šugića.

Amadej Maroša je tik pred odmorom izenačil. V drugem polčasu je zapravil enajstmetrovko. Foto: www.alesfevzer.com

Čeprav so imeli domači nato še nekaj priložnosti in višjo posest žoge, je Kalcer v 34. minuti znova povedel. Po izvajanju kota je bila domača obramba preveč neodločna, žoge ji ni uspelo izbiti, do nje je prišel Sacha Varga in jo s šestih metrov poslal v mrežo.

Izjemna akcija Maroše tik pred odmorom
V zaključku prvega dela je imela Mura v razmiku dobre minute dve izjemni priložnosti. Pri prvi je odlično posredoval vratar David Šugić, pri drugi pa je bil čuvaj mreže Radomelj brez moči, saj je bil strel Amadeja Maroše premočan in dovolj natančen. Po prodoru v kazenski prostor se je imenitno znašel in po obratu z levico poslal žogo v mrežo.

Črni oblaki so se zbrali nad Fazanerijo že v prvem polčasu. Po uri igre je bila tekma zaradi močnega naliva prekinjena in odpovedana. Foto: www.alesfevzer.com

Šugić odbil slab strel Maroše z bele točke
Mursko Soboto so prekrili črni oblaki na začetku drugega polčasa. Po dobrih dveh minutah je Borošak pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je izvedel Amadej Maroša, njegov strel po sredini gola pa je vratar David Šugić odbil v polje.

V 59. minuti je nato Borošak zaradi močnega naliva prekinil tekmo. Žoga ni več potovala normalno in nadaljevanje ni imelo smisla.

Koper zasluženo odnesel tri točke iz Stožic
Olimpija je doživela drugo hladno prho v Stožicah ta teden. Ljubljančani se v četrtek niso izkazali v Evropi, saj še drugič zapored proti Santa Clari niso sprožili niti enega strela in so izpadli.

Koper se je zasluženo veselil treh točk, saj je bil predvsem v drugem polčasu veliko boljši. V soboto bo na sporedu derbi vodilnih ekip, ko na Bonifiko prihaja Maribor. Koprčani imajo za vijoličastimi dve točki zaostanka in že naslednji teden jih lahko z zmago prehitijo.

25-letni Almedin Ziljkić, ki je poleti prišel iz Banjaluke, je prava okrepitev zmajev. Izkazal se je tudi na derbiju proti Mariboru, ki ga je Olimpija dobila s 3:1. Foto: www.alesfevzer.com

Ziljkić unovčil lepo podajo Nukića
Olimpija je začela napadalno in že v 7. minuti povedla. Akcijo Michaela Pavlovića in Mustafe Nukića je kronal Almedin Ziljkić s strelom po tleh, ki ga vratarju Adnanu Goluboviću ni uspelo ustaviti. Hiter zaostanek je Koper prisilil v napadalnejšo predstavo, ki pa izrazitih priložnosti ni obrodila. Zmajem je uspelo minimalno prednost ohraniti do odmora.

Oštrek izenačil na začetku drugega polčasa
Koper je izenačil takoj na začetku drugega polčasa. Stjepan Oštrek je izkoristil prostor, ki mu ga je pustila domača obramba, in s strelom z 20 metrov matiral Nejca Vidmarja. Olimpija je najlepšo priložnost za novo vodstvo zapravila v 60. minuti, ko je Mustafa Nukić pretiraval s preigravanjem v kazenskem prostoru in ostal brez strela na gol.

Šov Barišića v zadnje četrt ure
Kazen je prišla v zadnje četrt ure. Najprej je Matic Fink storil začetniško napako in dovolil prvemu strelcu gostov Kaheemu Parrisu, da je v kazenskem prostoru prišel do žoge in strela na gol z desne strani. Žoga je zadela vratnico, se odbila do Maksa Barišiča, ki jo je z desetih metrov pospravil v mrežo.

Ko je Olimpija v zadnjih minutah vse sile usmerila v napad, je Koper prišel do nove priložnosti in še tretjega zadetka. Maks Barišič je s preigravanjem osmešil Erica Boakyja in z močnim strelom z leve strani zapečatil usodo domačih. Velemojstrsko je poslal žogo pod prečko, Vidmar je bil nemočen. V 94. minuti je rezervist Svit Sešlar znižal na 2:3, a se je oglasil videosodnik Nejc Kajtazović in zadetek zaradi prepovedanega položaja ni veljal.