Jaka Blažič in soigralci so odigrali zadnjo letošnjo tekmo v Evropskem pokalu. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Olimpija je dobro odprla tekmo, povedla s 5:11 in v 6. minuti vodila z 10:19. Edo Murić je do tedaj zbral osem točk in ukradel dve žogi. Murić je nato s svojo tretjo trojko prednost povišal na +10 (12:22), toda do konca prve četrtine so se gostitelji približali na 22:24, potem ko so bili v zadnjih treh minutah trikrat uspešni izza črte, med drugim tudi tik pred sireno, ki je označila konec uvodnih desetih minut.

V drugi četrtini je Valencia prvič na tekmi povedla (25:24), največ pa je vodila štiri minute pred koncem prvega polčasa, ko je bilo na semaforju 39:32. Yogi Ferrell je s trojko znižal na 39:37, izid po polovici tekme 44:43 pa je z zabijanjem ob sireni postavil Zach Auguste. Murić v drugi četrtini ni dosegel nobene točke. Razmerje v skokih ob odmoru je bilo 17:16.

Auguste še dvakrat spravil navijače na noge

V tretji četrtini je Olimpija s trojko Jake Blažiča povedla s 47:52, Ferrell pa je s petimi zaporednimi točkami povišal na 47:57. Alen Omić je sklenil delni niz 0:16 za vodstvo s 47:59. Gostitelji so odgovorili s trojkama Sama Van Rossoma, Mike Tobey pa je z novim uspešnim metom izza črte obudil upanje gostiteljev na preobrat (56:61). V nadaljevanju je razlika znova narasla na +9 (56:65 in po trojki Jacoba Pullena na 59:68), po treh četrtinah pa je bilo 64:70. Klemen Prepelič je dosegel zadnjih osem točk Valencie v tem delu igre, kar so bile sploh njegove prve točke na tekmi.

V zadnji četrtini je Auguste z novima dvema atraktivnima košema z zabijanjem zadel za vodstvi Olimpije s 66:76 in 69:78. Prepelič je s trojko obdržal Valencio v igri (75:80), vendar so se gostje hitro zbrali in se znova odlepili. Ko je slabo minuto in pol pred koncem Omić prednost povišal na +15 (78:93), je bila tekma odločena.

Blažičev statistični indeks 31

Najboljši strelec Ljubljančanov je bil Blažič s 24 točkami. Za dve točki je metal 5/8, trojke 2/6 in proste mete 8/12. Ob tem je zbral pet podaj, štiri skoke in tri ukradene žoge za statistični indeks 31.

Valencia s slovenskima reprezentantoma Prepeličem in Tobeyjem, ki je še lani igrala v Evroligi, je sicer med glavnimi favoriti za končno slavje v Evropskem pokalu. Trenutno je pri izkupičku štirih zmag in treh porazov. Na prejšnjih treh tekmah je zmagala, tokrat pa je zaradi covidnih protokolov ni vodil trener Joan Penarroya.

Slovenski prvaki so do zdaj trikrat zmagali (v uvodnih dveh krogih so premagali Gran Canario v gosteh in Bourg doma) in petkrat izgubili. Dvig forme so nakazali že z dvema zaporednima zmagama v Ligi ABA.

Edo Murić je 11 od svojih 15 točk dosegel v prvem polčasu. Foto: KK Cedevita Olimpija/Tine Ružič

Izjavi po tekmi

Jurica Golemac, trener Cedevite Olimpije: "Čestitke fantom. Po petih zaporednih porazih smo se vrnili in to v Valencii, proti eni najboljših ekip. Odigrali smo zrelo in pametno tekmo, tako v napadu kot v obrambi. Košarkarji so res verjeli v zmago. Poudariti moram, da je bila obramba enkratna. Vsi na parketu so igrali eden za drugega. Edino tako lahko pridemo do zmage."

Jaka Blažič, kapetan Cedevite Olimpije: "To je pomembna zmaga za nas, hkrati pa povsem zaslužena. Od začetka do konca smo bili v dobrem ritmu, disciplinirani in osredotočeni. Držali smo se načrta, ki smo ga zastavili pred srečanjem. V zadnjih tednih igramo veliko bolje. To je lepa popotnica pred prihodnjimi tekmami."