Odličen prvi polčas, v katerem so vodili tudi za štiri gole, so zaključili z dvema goloma naskoka. V drugem polčasu pa so povsem popustili, Benfica je vodila tudi z +8.

Velenjčani so dobro začeli tekmo. Izkoristili so igralca več in zadeli trikrat zapored za prednost s tremi zadetki (3:6). Prednost so v 9. minuti povišali na +4 (3:7), kar je trenerja Benfice prisililo v minuto odmora.

Ta se je Portugalcem obrestovala, saj so se s tremi zaporednimi goli Velenjčanom približali na le gol zaostanka (6:7). Velenjčani so po tem strnili vrste, zaigrali so bolje v obrambi, kar je odprlo možnosti za protinapade, prednost so povišali na +3 (8:11).

Gostitelji so začeli znova topiti zaostanek, v 22. minuti so izenačili (11:11). V 24. minuti pa so drugič na tekmi povedli (12:11).

Nadaljevala se je izenačena igra, obe ekipi sta se razigrali. Ob končnici polčasa so Velenjčani prišli do dveh golov prednosti (16:18).

Benfica je v drugem polčasu hitro izenačila (19:19), v 36. minuti pa povedla (22:21). Vratar Benfice je branil velenjske napade, Portugalci pa so bili še naprej učinkoviti v napadu, z delnim izidom 6:0 so v 48. minuti vodili za šest zadetkov (30:24). In tu se niso ustavili, povedli so z najvišjo prednostjo osmih golov (35:27).

Petar Đorđič je pri Benfici dosegel kar devet golov, enega manj pa Lazar Kukić. Pri Velenjčanih je bil s šestimi goli najučinkovitejši Ibrahim Haseljić, pet jih je dosegel Kenan Pajt.

Benfica je v osmini finala izločila francoski Toulouse, Gorenje Velenje pa francoski Nimes.