V lanski sezoni je ACH Volley dobil vse medsebojne obračune proti Calcitu Volleyju in bo, če je soditi po sobotnem dvoboju, tudi letos težko izgubil kakšno tekmo. Foto: Matic Klanšek

Kakovost odbojke v dvoboju glavnih kandidatov za naslov ni bila na prav visoki ravni. V prvem nizu (trajal je le 21 minut) je kamniška ekipa osvojila vsega 13 točk. Državni prvaki so bili v domačem Tivoliju zelo razpoloženi, napade sta uspešno zaključevala predvsem Nikola Gjorgiev in Matej Kök.

Nikola Gjorgiev je tudi to sezono med ključnimi igralci ACH-ja. Tokrat je prispeval 12 točk (tudi odločilno). Serviral je največkrat med vsemi – 24-krat. Foto: www.alesfevzer.com

V drugem nizu je ACH-ju po zaostanku s 6:7 uspel delni izid 6:1, niz se je končal s 25:18. V tretjem nizu je ACH povedel z 22:18, a so jih gostje ne le ujeli, ampak po drugi zaporedni uspešni akciji Kubanca Sose prišli do prve zaključne žoge (23:24). Izkoristili so drugo, uspešen napad je zaključil Jan Klobučar.

V četrtem nizu je ACH Volley osvojil prve tri točke, odločilen korak h končni zmagi pa naredil sredi niza, ko je (po minuti odmora) zaostanek 12:15 spremenil v vodstvo s 16:15 in 19:17. Po zaslugi Nikole Gjorgieva je unovčil že prvo zaključno žogo.

S po 15 točkami sta bila pri zmagovalcih najučinkovitejša Danijel Koncilja in Filip Šestan, v kamniški ekipi pa je znova največ točk prispeval Sosa Sierra, 24. ACH Volley je po treh krogih z devetimi točkami na vrhu lestvice skupaj s Panvito Pomgrad, ki je s 3:1 ugnala Črnuče.