Lionelu Messiju (skrajno levo) je pošteno odleglo, ko so po njegovi zapravljeni 11-metrovki v preostalih štirih serijah soigralci zadeli vse strele z bele točke. Foto: Reuters

Ta se je izvlekla v sodnikovem dodatku drugega polčasa, ko je na 1:1 izenačil Kevin Rodriguez. Po predložku z desne strani je z glavo sprožil z 11 metrov in vratarja Emiliana Martineza premagal s strelom v oddaljenejši kot.

Ekvadorski vezist Kevin Rodriguez se veseli zadetka za 1:1 v 92. minuti srečanja. Foto: Reuters

Za Argentino je v rednem delu, natančneje v 35. minuti, zadel Lisandro Martinez, ki je po lepo odigrani akciji po predložku iz kota iz bližine žogo z glavo poslal čez črto na oddaljenejši vratnici. Ekvadorcem se je sicer že v prvem polčasu ponudila sijajna priložnost za izenačenje, a je Enner Valencia z bele točke žogo poslal v levo vratnico.

O zmagovalcu obračuna so odločale enajstmetrovke. Prvo je izvedel prvi zvezdnik gavčev Lionel Messi, ki pa je s panenko zadel prečko. A še slabše so izvajanje strelov z bele točke začeli Ekvadorci, zapravili so dva zapored.

Najprej je Martinez ubranil poskus Angelu Meni, zatem še Alanu Mindi. Po zadetkih Juliana Alvareza, Alexisa Mac Allisterja in Gonzala Montiela je za zmago Argentine v peti seriji zadel Nicolas Otamendi, ki je vratarja Alexandra Domingueza premagal s strelom ob levi vratnici.

Aktualni svetovni prvaki se bodo v polfinalu pomerili z zmagovalcem obračuna Venezuela – Kanada. Preostala četrtfinalna obračuna sta Urugvaj – Brazilija in Kolumbija – Panama.

Argentina po 11-metrovkah v četrtfinale Copa Americe
Sanchez ni več selektor Ekvadorja

Španec Felix Sanchez ni več trener nogometne reprezentance Ekvadorja. Pri tamkajšnji zvezi so se odločili, da po četrtfinalnem porazu z Argentino zamenjajo selektorja izbrane vrste.