Mohamed Salah je novi rekorder prvega kroga Premier lige, saj je zadel že devetkrat. Alan Shearer, Frank Lampard in Wayne Rooney so v uvodnem krogu po osemkrat zatreseli mrežo. Foto: EPA

Uspešni trener Kieran McKenna je Ipswich iz tretje lige popeljal nazaj med angleško elito, kjer je zadnjič igral v sezoni 2001/02 (edini naslov je osvojil leta 1962). V prvem polčasu so bili gostitelji enakovreden tekmec na Portman Roadu.

Tudi na Anfieldu je začelo novo obdobje, vse od oktobra 2015 je Liverpool izjemno uspešno vodil Jürgen Klopp. Na klopi rdečih iz mesta Beatlov ga je nasledil Nizozemec Arne Slot.

Na začetku drugega polčasa je Liverpool pritisnil. V 59. minuti je Diogo Jota z glavo s petih metrov zapravil veliko priložnost, a se je izkazal že minuto zatem, ko je zatresel mrežo po podaji Mohameda Salaha.

Nogometaši Arsenala so v zadnjih dveh sezonah popustili v zadnjih krogih, potem ko so bili večji del sezone na prvem mestu. Letos želijo osvojiti prvi naslov po letu 2004. Foto: EPA

Egipčan si je pet minut zatem izmenjal dvojno podajo z Dominikom Szoboszlaijem, nato pa z levico potisnil žogo v mrežo. To je bil že njegov deveti zadetek v uvodnem krogu Premier lige, kar je nov rekord. Alan Shearer, Frank Lampard in Wayne Rooney so v 1. krogu zadeli osemkrat.

Havertz in Saka zrežirala zmago topničarjev
Arsenal je prav tako zmagovito začel novo sezono. Na stadionu Emirates je mrežo Wolverhamptona sredi prvega polčasa zatresel Kai Havertz v 25. minuti. Nemški napadalec je bil natančen z glavo, natančno je podal Bukayo Saka.

Do drugega zadetka v 74. minuti se je Arsenal malce mučil, nato pa je vse dvome o zmagovalcu razrešil Saka, ki je z levico poslal žogo ob bližnji vratnici v mrežo.