Na Marakani se je takoj po koncu tekme začelo veliko slavje. Evropski velikani bodo znova obiskali Beograd, lani sta na stadionu Rajka Mitića gostovala Leipzig in Manchester City. Foto: EPA
Kapetan Uroš Spajić je dosegel odločilni zadetek z glavo. Foto: EPA

Na prvi tekmi prejšnji torek na stadionu Maksimir je bil Dinamo večji del tekme v podrejenem položaju, a je bil izjemno učinkovit in se veselil zmage s 3:0. Trener Sergej Jakirović je pričakoval popoln napad Azerbajdžancev, ki so sicer imeli terensko premoč, a jim ni uspelo zadeti. Petar Sučić je podal do Marka Pjace, ki je lepo preigraval in nato z roba kazenskega prostora poslal žogo od vratnice v mrežo.

Najlepšo priložnost za Qarabag je imel Juninho minuto pred odmorom, a je z glavo streljal čez vrata.

V 53. minuti je Dinamo izpeljal protinapad. Sučić je streljal z leve strani, vratar Mateusz Kochalski je žogo odbil, iz ozadja je pritekel Matheus Silva in žogo potisnil v lastno mrežo.

Veliko veselje nogometašev zagrebškega Dinama na stadionu Tofiqa Bahramova v Bakuju. Foto: EPA

Spajić z glavo poskrbel za evforijo v Beogradu
Izjemno napeto je bilo na stadionu Rajka Mitića v Beogradu. Nogometaši Crvene zvezde, pri kateri igrata tudi slovenska reprezentanta Timi Max Elšnik in Vanja Drkušić, so se uvrstili v skupinski del Lige prvakov, potem ko so ugnali norveški Bodo/Glimt z 2:0.

Beograjčani so bili v skupnem izidu boljši s 3:2, potem ko je norveška zasedba, v kateri zaradi poškodbe v kadru ni bilo Nina Žuglja, doma slavili z 2:1.

Za rdeče-bele je v 26. minuti z enajstmetrovke zadel Bruno Duarte. Odločitev je padla po uri igre. Elšnik je podal iz kota z desne strani, kapetan Uroš Spajić pa je z glavo s petih metrov poslal žogo v mrežo. Sklepni pritisk Norvežanov ni obrodil sadov in na kultni Marakani se je začelo veliko slavje. Elšnik je odigral celotno tekmo, Drkušić pa tokrat ni dobil priložnosti za igro.

Elšnik podal za zmagoviti zadetek, Crvena zvezda v Ligi prvakov
Marko Tolić, ki je 6. maja lani zapravil najstrožjo kazen za Maribor v finalu pokala proti Olimpiji v Celju, je bil junak večera na stadionu Tehelne pole v Bratislavi. Foto: EPA

Tolić junak v Bratislavi
Slovan je v Bratislavi premagal danski Midtjylland s 3:2 in napredoval s skupnim izidom 4:3, prva tekma se je končala z 1:1. Slovaki so po golu Marka Tolića povedli sredi prvega dela, a je štiri minute pred odmorom izenačil Aral Simsir.

V drugem polčasu se je Slovan, pri katerem je Bajrić odigral vso tekmo, hitro znašel v zaostanku po golu Franculina Djuja v 50. minuti, a je slovaški ekipi v petih minutah (82. in 86.) uspel preobrat, ko sta bila natančna Tolić in Tigran Barseghj.