Najboljši je bil predvsem v slalomu in tudi v kombinaciji. Na svetovnem prvenstvu leta 1982 v Schladmingu je v kombinaciji zasedel 12. mesto, v slalomu pa je bil 14. Na olimpijskih igrah v Sarajevu je v slalmu končal na 11. mestu. Po koncu kariere v svetovnem pokalu se je preselil v ZDA, kjer je 7 sezon nastopal v seriji poklicnih smučarjev.
V sezonah 1992/93 in 1993/94 je vodil slovensko moško reprezentanco, takrat je bil v izjemni formi predvsem Jure Košir. Zelo se je izkazal tudi kot televizijski komentator. Z Igorjem E. Bergantom sta na Televiziji Slovenija šest let skrbela za nepozabne prenose tekem svetovnega pokala.
26. julija 2004 je umrl za posledicami kapi med dopustom na Hvaru.
Leta 1793 se je v Chrudimu na Češkem rodil gozdar, izumitelj in tehnik Josef Ressel, ki je znan po tem, da je izumil ladijski vijak.
Leta 1797 se je v gradu Mala vas pri Dobrniču na Dolenjeskem rodil slovenski misijonar, škof in slovničar Friderik Irenej Baraga.
Leta 1855 je umrl ameriški zdravnik, izumitelj in človekoljub John Gorrie.
Leta 1864 je v najhujši kanadski železniški nesreči pri kraju St-Hilaire življenje izgubilo 99 ljudi.
Leta 1868 se je rodil ameriški astronom George Ellery Hale.
Leta 1883 se je rodil italijanski politik, vodja fašistične stranke in diktator Benito Mussolini.
Leta 1895 so pripadniki ruske sekte Duhobor protestno zažgali orožje.
Leta 1895 je umrl angleški biolog Thomas Henry Huxley.
Leta 1913 se je začela druga balkanska vojna, ki je izbruhnila zaradi sporov pri delitvi Makedonije, ki sta si jo na koncu razdelili Srbija in Grčija.
Leta 1916 je na svoj prvi polet poletelo letalo boeing.
Leta 1917 se je Grčija pridružila antanti.
Leta 1927 so prvič preizkusili propeler s spremenljivim naklonom.
Leta 1937 je Joseph-Armand Bombardier prejel patent za gosenično snežno vozilo.
Leta 1938 je umrl zdravnik, skladatelj in pevovodja Anton Schwab.
Leta 1942 so partizani napadli tovorni vlak pri železniški postaji Verd in tako rešili 332 Ljubljančanov, ki so jih Italijani hoteli poslati v internacijo v Gonars.
Leta 1949 so v JAR-u začeli izvajati politiko apartheida, s katero so nebelci izgubili vse pravice.
Leta 1957 se je v Mariboru rodil eden najboljših slovenskih košarkarjev vseh časov Peter Vilfan.
Leta 1960 se je rodil alpski smučar Tomaž Cerkovnik. V svetovnem pokalu je nastopal skupaj z Bojanom Križajem, Rokom Petrovičem, Juretom Frankom, Boris Strelom in drugimi.
Leta 1967 so Izraelci - po zmagi v 6-dnevni vojni - združili Jeruzalem.
Leta 1974 je Isabela Peron prisegla kot predsednica Argentine in tako postala prva predsednica v zgodovini držav Zahoda.
Leta 1976 je otočje Sejšeli postalo neodvisna država.
Leta 1986 je Argentina v finalu svetovnega nogometnega prvenstva na stadionu Azteca v Ciudad de Mexicu premagala ZR Nemčijo s 3:2.
Leta 1991 so se predstavniki Slovenije v Zagrebu sestali s tremi zunanjimi ministri Evropske skupnosti in predsednikom ZIS. Sprejeli so dogovor o ustavitvi sovražnosti, ki pa je bil tako nejasen, da do njegove uresničitve ni prišlo. Dopoldne so se vdali vojaki in zvezni policisti, ki so bili obkoljeni v letalski bazi JLA na letališču Brnik. V Štrihovcu je bila razbita tankovska kolona, ki je prodirala proti Šentilju. Od predsedstva in vlade RS-a je JLA s pisnim ultimatom zahtevala kapitulacijo Slovenije. Zadnji rok je bil 30. julija ob 9. uri. Zvečer se je sestala slovenska skupščina, se opredelila za mirno rešitev krize, vendar slovenska neodvisnost ni smela biti ogrožena.
Leta 2002 je umrl norveški računalničar Ole-Johan Dahl.
Leta 2004 je umrl hrvaški profesor in nekdanji visoki komunistični funkcionar Stipe Šuvar.
Leta 2008 je po 44 letih španska reprezentanca spet prišla do naslova evropskih prvakov. V finalu Eura 2008 v Švici in Avstriji je na Dunaju v 33. minuti edini zadetek dosegel Fernando Torres v 33. minuti
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje