Ustvarjanje doživetij za vse
Projekt ShareDozivetje.si je nadaljevanje uspešne iniciative SharePlanica.si, ki spodbuja k vključevanje oseb z invalidnostmi v družbo. V letu 2024 je preko te platforme v Planico prispelo kar 1.002 potnikov, od tega 245 oseb z invalidnostmi in njihovih spremljevalcev, kar je petkrat več kot kadarkoli prej v dolini pod Poncami. S SharePlanica.si smo dokazali, da smo Slovenci odprti za vključevanje oseb z različnimi invalidnostmi v vsa področja družbenega življenja.
Uspešen projekt predstavlja velik korak naprej k družbi, kjer imajo vsi posamezniki, ne glede na njihove sposobnosti, enake možnosti za sodelovanje. Namen projekta je ustvariti družbo, v kateri lahko posamezniki z invalidnostmi s pomočjo inovacij in prilagojenih rešitev enakovredno sodelujejo.
V vsakem zmajčku se skriva zmaj
V sklopu platforme in iniciative ShareDoživetje bo na voljo več dogodkov, ki spodbujajo k inkluzivnosti.
Za dogodek I feel Slovenia Noč zmaja, ki je kot eno izmed doživetij na voljo prek platforme, bo izbranih 40 otrok, ki bodo imeli priložnost srečati svojega velikega vzornika, zmaja Gorana Dragića. Vstopnice bodo razdeljene preko Zveze Anita Ogulin in ZPM, ter preko platforme ShareDozivetje.si. Starost otrok, ki se lahko prijavijo, je od 6 do 13 let.
Otroci bodo tekmo spremljali v živo, pred tem pa bodo imeli edinstveno priložnost, da na igrišče pospremijo igralce. Vsakemu izbranemu otroku pripada tudi dodatna karta za spremljevalca (polnoletno odraslo osebo).
S tem dogodkom želimo še posebej izpostaviti pomen vključevanja invalidov in zagotavljanja enakih možnosti za vse.
Dobrodelno na tekmo
Dogodek I feel Slovenia Noč zmaja bo imel tudi dobrodelno noto. Vse leto 2024 bo možno Goranove humanitarne projekte podpreti tudi s SMS-ji, poslanimi na številko 1919, in sicer v višini 10 € (ključna beseda: GOGI10) ali 5 € (ključna beseda: GOGI5). Več informacij o donacijah v večjih zneskih lahko najdete na spletni strani programa Botrstvo. Sredstva bodo namenjena mladim slovenskim športnikom iz socialno ogroženih okolij.
Portret Gorana Dragića – pot do zvezd
Goran Dragić je košarkarsko pot začel pri Iliriji in jo nadaljeval pri Slovanu, kjer se je uveljavil v Ligi ABA. Nato je prestopil v Španijo in kasneje v NBA, kjer ga je leta 2008 v drugem krogu kot 45. po vrsti izbrala ekipa San Antonio Spurs. Ti so pravice zanj prodali ekipi Phoenix Suns. Tam je Dragić kot novinec dobil odličnega mentorja Steve Nasha. V svoji drugi NBA sezoni je
zablestel, saj je na tekmi proti Utah Jazz dosegel 32 točk, kar je bil rekord slovenskih košarkarjev. Kljub vse večji minutaži so ga Sunsi leta 2011 zamenjali za Aarona Brooksa iz Houston Rockets. Goran se je v Houstonu izkazal in kmalu so ga Sunsi vzeli nazaj.
V sezoni 2013/2014 je zablestel s Phoenix Suns, kjer je dosegal povprečno 20,3 točke, 5,9 asistenc na tekmo, ob več kot 50% metu iz igre in več kot 40% izza črte za tri točke. Na koncu te sezone je bil izbran v tretjo ekipo celotne lige NBA in prejel nagrado za najbolj napredovanega igralca (Most Improved Player). Po sezoni 2014/2015 je zaradi nesoglasij v ekipi zapustil Phoenix Suns in se pridružil Miami Heat, kjer je leta 2020 prišel do finala NBA, vendar zaradi poškodb ni mogel igrati ključno vlogo.
Na evropskem prvenstvu leta 2017 je Dragić s slovensko reprezentanco osvojil naslov evropskega prvaka in postal prvi slovenski košarkar, ki si je prislužil nagrado za najkoristnejšega igralca turnirja (MVP).
Februarja 2018 je Dragić postal prvi Slovenec, ki je zaigral na tekmi All-Star, in bil izbran za najboljšega evropskega košarkarja za leto 2017 po izboru La Gazzetta dello Sport. Februarja 2022 se je pridružil Brooklyn Nets, nato pa leta 2023 prešel v Chicago Bulls in kasneje v Milwaukee Bucks, kjer je igral kot veteran.
Goran Dragić se bo poslovil od košarke kot eden največjih slovenskih športnikov, ki je z borbenostjo, talentom in delom postavil Slovenijo na košarkarski zemljevid sveta. Pridružite se mu na poslovilni tekmi in postanite del nepozabne zgodbe.