Energetska draginja in vedno višje zahteve po izpolnjevanju okoljskih standardov podjetja po vsem svetu postavljajo pred odločitve o naložbah v obnovljive vire energije. Slovenska podjetja pri tem niso nobena izjema, prej obratno. Energetska kriza se pri mnogih namreč že odraža v upadu konkurenčnosti in zmanjšanem obsegu poslovanja. Iskanje rešitev za samooskrbo z električno energijo tako ni več stvar prihodnosti, ampak tega trenutka. A kako izbrati najboljšo? Nadpovprečni izplen, dolga življenjska doba in najvišja merila kakovosti so tiste ključne kvalitete, ki slovenski BISOL kot največjega pravega evropskega proizvajalca solarnih modulov dvigujejo v sam svetovni vrh solarne industrije.
Sončne elektrarne, ki tudi po 15 letih izkazujejo nadpovprečne donose
Dejstvo, da je slovenski BISOL v solarni industriji prisoten že skoraj dve desetletji v tej mladi, a izjemno konkurenčni panogi, pomeni veliko prednost. Le redkokateri svetovni proizvajalec solarnih modulov lahko dolgo življenjsko dobo solarnih modulov namreč dokazuje z referenčnimi projekti sončnih elektrarn, ki tudi po več kot 15 letih še vedno brezhibno delujejo in izkazujejo nadpovprečne donose. Na kakovost solarnih modulov poleg kakovosti materialov namreč odločilno vpliva sam proces proizvodnje. Številni proizvajalci po svetu se tako poslužujejo neprimernih praks za zniževanje stroškov izdelave, ki jih je s prostim očesom nemogoče zaznati. Nepravilno dimenzionirana folija EVA lahko na primer povzroči delaminacijo, korozijo celic in spojev ter posledični padec moči modula. Nezadostno spajkanje lahko vodi v popolno odpoved modula. Prihranek pri nanašanju premajhnih količin silikona na okvir modula se odraža v bistveno slabši mehanski vzdržljivosti modula.
V proizvodnji BISOL uporablja umetno inteligenco, ki so jo razvili zaposleni
Najsodobnejša tehnologija, najvišji industrijskih standardi in kriteriji kakovosti skupaj z visoko usposobljenimi zaposlenimi BISOL uvrščajo med najbolj napredna, s tem pa tudi najbolj konkurenčna podjetja v solarni industriji ne le v evropskem prostoru, ampak tudi v svetu. V proizvodnjo solarnih modulov BISOL vključuje tudi uporabo umetne inteligence oz. robote, ki ne le natančno delajo sami, ampak se sproti tudi učijo. Primeri takšnih izboljšav, ki predstavljajo naslednjo raven avtomatizacije, izmenjave podatkov in strojnega učenja, so samodejno pozicioniranje priključnic in samodejno spajkanje priključnic s stroji, ki jih je v celoti razvil in implementiral razvojni oddelek ekipe BISOL. Ker imajo prav zaposleni še vedno ključno vlogo v procesu razvoja inovativnih solarnih izdelkov ter pri nadzoru proizvodnih procesov in kakovosti, BISOL Group ponuja izjemne zaposlitvene priložnosti.
Kaj se lahko pri naložbah v sončne elektrarne naučimo od Italijanov?
Dobrih deset let nazaj je Italija predstavljale drugi najpomembnejši trg na svetu na področju solarne tehnike. Trg je bil preplavljen z različnimi proizvajalci solarnih modulov in mnoga italijanska podjetja so se prav tem obdobju odločila za naložbe v sončne elektrarne. Deset let kasneje mnogih proizvajalcev solarnih modulov, ki so takrat ponujali module vprašljive kakovosti, med njimi tudi evropskih, ni več na trgu, s streh pa izginjajo tudi njihovi moduli. Zaradi degradacije solarnih modulov in posledično slabega donosa sončnih elektrarn so jih bili mnogi investitorji primorani zamenjati. Izredno nizka stopnja degradacije solarnih modulov BISOL, ki temelji na najvišjih merilih kakovosti v proizvodnji, je poglavitni razlog, zakaj se mnoga italijanska podjetja v drugo odločajo za slovenske solarne module.