Velika večina mrtvih je starejših ljudi, ki vročine ne prenašajo najbolje, nekaj pa je bilo tudi mlajših. Temperatura je namreč v Kaliforniji narasla kar na 48 stopinj Celzija, a meteorologi napovedujejo upad temperatur naslednji teden. Veliko težav imajo tudi z izpadi elektrike, ki jih povzroča preobremenjenost omrežja zaradi velike porabe hladilnih sistemov in klimatskih naprav.
V zvezni državi Južna Dakota se gasilci spopadajo z obsežnimi gozdnimi požari, zaradi česar je v nevarnosti že več kot 300 hiš. Nasprotno pa se v zvezni državi Ohio spopadajo s poplavami, ki jih je povzročilo obilno deževje. Ponekod so morali gasilci in pripadniki nacionalne garde s čolni in helikopterji rešiti več kot sto ljudi, ki so se pred dežjem zatekli na strehe hiš.
Vročina ne popušča tudi v Evropi
Vso Evropo je julija zajel val vročega vremena, rekordi v višini julijskih temperatur so bili doseženi na Irskem, v Nemčiji in Veliki Britaniji. Na Irskem, kjer je po navadi julija 15 stopinj Celzija, je bilo letos izmerjenih kar 30 stopinj in več, v Veliki Britaniji so se topile površine cest, temperatura na podzemni železnici v Londonu pa je dosegla do 50 stopinj Celzija.
V Franciji se bojijo, da bi se ponovila katastrofa iz leta 2003, ko je zaradi vročine umrlo 15.000 ljudi, zato se trudijo ljudi kar čim bolj zaščititi, a je vseeno vročina terjala že 64 žrtev. V Romuniji je zaradi vročine umrlo 12 ljudi, oblasti pa so na pločnikih postavile šotore, kjer se ljudje lahko ustavijo in osvežijo. Tudi v Španiji sta zaradi vročine že umrla dva človeka.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje