Na Nizozemskem, v Nemčiji in Španiji sta umrla po dva človeka. Francoske oblasti so v nekaterih predelih države, kjer temperature dosegajo 38 stopinj Celzija, razglasile drugo najvišjo opozorilno stopnjo.
Najvišjo stopnjo so razglasili v italijanskih pokrajinah Ligurija in Umbrija.
Del New Yorka brez elektrike
V ZDA je v desetih različnih zveznih državah zaradi vročine umrlo že najmanj 22 ljudi, poroča BBC. V Oklahoma Cityju je vročina stalila asfalt na avtocesti, zato je ta deloma neprevozna. Del New Yorka je že peti dan brez elektrike. Okoli 25.000 odjemalcev, predvsem v Quennsu, se mora v poletni pripeki znajti po svoje, o veliki škodi poročajo iz restavracij in trgovin. Pristojne službe si na vso moč prizadevajo najti in odpraviti napake na omrežju.
Požari pustošijo po Hrvaški
Na Hrvaškem se te dni spoprijemajo z velikim številom požarov. Samo v prvih treh tednih julija je gorelo 500-krat, od tega je bilo 40 požarov večjih razsežnosti, ki so uničili na tisoče hektarjev gozda in grmičevja. Najbolj ogrožene so Istra, Lika in Dalmacija z otoki. Veliko požarov naj bi bilo celo podtaknjenih, tudi na območjih, kjer je še vedno nevarnost minskih polj. Ogenj naj bi uničil mine, vendar pirotehniki opozarjajo, da veliko min ostane nesproženih, njihovo uničevanje pa je nato še veliko težje. Piromanom na Hrvaškem grozi od tri do pet let zapora.
Billis veliko bolj uničevalen
V orkanu Billis, ki je prejšnji teden prizadel jug Kitajske, je umrlo več kot 500 ljudi, kar je dvakrat več od dosedanjih poročil oblasti v provinci Hunan. Pred Billisem so morali bežati trije milijoni Kitajcev, Peking pa je že sprožil preiskavo, zakaj so oblasti v Hunanu namerno poročale o nižjem številu žrtev.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje