Predlog zakona namreč ukinja koncesijski sistem, v katerem je dimnikarske storitve na določenem območju opravljal le koncesionar. Temveč bodo dimnikarske storitve izvajalci opravljali na podlagi licenc, ne glede na lokacijo storitve, je po seji vlade poudarila ministrica za okolje Irena Majcen. Lastniki malih kurilnih naprav pa bodo morali še naprej redno zagotavljati dostop dimnikarjem do kurilne naprave, saj jih drugače čaka globa, si bodo pa izvajalca lahko izbrali sami.
Zakon predvideva tudi najvišjo ceno dimnikarske storitve, ki je primerljiva s trenutno veljavnim cenikom, ministrica pa ob tem ocenjuje, da bodo na določenih območjih nekateri izvajalci ceno storitev tudi znižali. Obenem bodo morale dimnikarske družbe opraviti tudi storitev pri uporabniku, ki so mu najbližje, če uporabnik ne bo našel nobenega drugega dimnikarja.
Na ministrstvu so se, na podlagi preteklih slabih izkušenj, o katerih smo tudi večkrat poročali, odločili okrepiti nadzor nad izvajalci dimnikarskih storitev. Tako bodo na vsakem izmed osmih inšpekcijskih območij v Sloveniji imeli svojega inšpektorja, razen v prestolnici, kjer bosta delo dimnikarjev nadzirala dva inšpektorja.
Ministrica je ob tem navedla tudi, da se je letos močno izpopolnila tudi evidenca malih kurilnih naprav Evidim, ki se bo po uvedbi zakona o dimnikarskih storitvah še dodatno izpopolnjevala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje