Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
14.11.2024
Domačnost je postala slogan za privabljanje kupcev. A pomembno je, da so ti pridelki res na voljo in niso samo za vabo, pravi direktorica združenja kmetijsko-živilskih podjetij pri GZS-ju Tatjana Zagorc.
11.11.2024
Iz Kmetijskega centra Lah kupcu še po dveh letih in pol niso dobavili traktorja s prikolico in tudi denarja niso vrnili. Državna tožilka je na okrožno sodišče v Ljubljani vložila zahtevo za preiskavo več kaznivih dejanj poslovne goljufije.
9.11.2024
Ob martinovem so vinarji opozorili na količinsko slabo letino. Tako majhne ne pomnijo, pravijo. Ob tem pa je kakovost pridelanega vedno boljša, saj podnebne spremembe na ta način grozdju pri nas dobro denejo. S kakšnimi izzivi se spopadajo in kako naprej?
15.10.2024
SDS predlaga vladi, naj razmisli o državnem odkupu najpomembnejših kmetijskih in živilskopredelovalnih podjetij v tuji lasti. Skrbi jih namreč prehranska varnost in stanje slovenskega kmetijstva.
13.10.2024
Kmetje delajo tudi za preživetje naroda, obdelovanje zemlje ohranja njegovo izročilo in identiteto, so poudarili govorci na vseslovenskem srečanju kmetov na Ponikvi in Slomu. Izpostavili so tudi nujnost podpore države in upoštevanja kmetov.
12.9.2024
Pozeba aprila lani in neurja s točo, ki so se zvrstila med 10. majem in 1. avgustom lani, so v kmetijstvu povzročila 32 milijonov evrov škode. Država bo oškodovancem po pozebi zagotovila 5,3 milijona evrov, zaradi toče pa 7,8 milijona evrov.
4.9.2024
Branko Ravnik je maja postal tretji varuh odnosov v verigi preskrbe s hrano, pri čemer si je postavil tri prioritete dela. Med temi je tudi ničelna toleranca do nepoštenih oz. nedovoljenih praks, pri čemer poziva vse k prijavi takšnega ravnanja.
31.8.2024
Na Spodnji Dobravi pri Kropi v občini Radovljica je volk v noči na petek pokončal oz. huje poškodoval 15 ovc in jagnjet na pašniku, zaščitenem z električno ogrado. Lovci ocenjujejo, da je v pokolu sodelovalo večje število volkov.
31.8.2024
Podnebno poročilo o stanju kmetijstva za leto 2023 v Sloveniji kaže, da se je v obdobju 2020–2022 zmanjšala obdelanost kmetijskih zemljišč in povečala urbanizacija zemljišč ter s tem nepovratna degradacija tal in izguba naravnega vira.
27.8.2024
V državi bi morali goreti vsi alarmi. V prehrani smo vedno bolj odvisni od uvoza, in ne več od domače kmetijske pridelave, namakamo zgolj dva odstotka kmetijskih površin, suše pa so vse pogostejše, so opozorili na sejmu Agra.
24.8.2024
Kmetu bomo morali omogočiti, da kmetuje brez vseh nesmiselnih oziroma nerazumnih zahtev in omejitev, ki mu jih postavljamo iz dneva v dan, sporoča mlada kmetica Doris Letina. Opozarja tudi na nujno generacijsko prenovo kmetij.
12.8.2024
Kmetijstvo se podnebnim spremembam prilagaja z namakanjem, mrežami, drugačno obdelavo tal in prilagojenimi sortami. Ena izmed možnosti zmanjševanja škode je zavarovanje pridelka, podnebnim spremembam pa se prilagajajo tudi oblike zavarovanja.
22.7.2024
Aktivisti društva AETP s kampanjo "Slovenija proti kletkam" skušajo vplivati na vlado, da bi prepovedala kletke pri reji živali. Pri tem objavljajo skrivaj pridobljene videoposnetke in že dalj časa seznanjajo javnost. Kje na tej poti smo v Sloveniji?
17.7.2024
Žetev pšenice se končuje. Nekateri pridelovalci so z letino lahko zadovoljni, drugi ne. Vsi pa se strinjajo, da je odkupna cena prenizka, saj ne pokriva proizvodnih stroškov, sporoča kmetijsko-gozdarski zavod Murska Sobota.
12.7.2024
Zaradi odvzema goveda s kmetije pri Krškem novembra lani je odvetnik družine vložil odškodninski zahtevek v znesku 35.000 evrov. V samem postopku je do zdaj nastalo za dobrih 40.000 evrov stroškov, največ za oskrbo in zdravljenje pri začasnih skrbnikih.
7.7.2024
Letos mineva 30 let od sprejetja prvega zakona o ponovni vzpostavitvi agrarnih skupnosti ter vrnitvi njihovega premoženja in pravic. Zakon je od takrat doživel več sprememb, nazadnje pa so ga leta 2015 napisali na novo.
28.6.2024
Štajerski vinogradniki se spopadajo z ameriškim škržatkom, ki prenaša zlato trsno rumenico. Odrejeno je obvezno zatiranje, pristojni pa opozarjajo, da bo ponekod treba škropiti tudi do štirikrat. Veliki vinogradniki si želijo, da bi škropili vsi.
27.6.2024
Bi lahko že prihodnjo sezono na policah domačih trgovin le stežka našli zelenjavo, pridelano na slovenskih kmetijah? Zaradi vse višjih stroškov pridelave slovenske zadruge opozarjajo na kritično stanje v pridelavi in trženju.
26.6.2024
Ministrica za kmetijstvo, gozdarstvo in prehrano Mateja Čalušić je na seji sveta za kmetijstvo napovedala finančno pomoč pridelovalcem pšenice za pokritje dela izgube dohodka. To naj bi storili s prerazporeditvami sredstev.
20.6.2024
V Kmetijsko-gozdarski zbornici Slovenije svarijo pred sprejeto zakonodajo o obnovi narave. Kot pravijo, za njeno izvajanje niso zagotovljeni namenski viri financiranja, kmetom pa predstavljajo dodatne omejitve, ki lahko privedejo do opuščanja pridelave.
Neveljaven email naslov