"To je bila nevihtna celica, ki se je kar vrtela v tem območju med Loško Goro, Padeškim Vrhom in Skomarjem. V pol ure je bila toča, voda je odnesla nekaj škarp in ogroža nekaj mostov. Zdaj rešujemo hiše in garaže, da ne teče vanje," je povedal župan.
Za TV Slovenija pa je župan dejal: "Razmere so se umirile kmalu po tem neurju, ampak, seveda, škoda je ostala, in to velika." Kot pravi, so sanirali nekatere odseke cest, a sprožili so se novi plazovi. Dve hiši nista varni za bivanje, narasla Dravinja pa je poškodovala mostove.
Iz dnevnega poročila centra za obveščanje uprave za zaščito in reševanje izhaja, da so meteorne vode po nevihti, ki je zajela poleg Zreč še območji Vitanja in Slovenskih Konjic, zalile stanovanjske in druge objekte ter cestišča. Zaradi razmočenega terena so se sprožili štirje zemeljski plazovi. "Regijski center za obveščanje Celje je zaznal 13 dogodkov. Gasilci petih prostovoljnih društev so črpali vodo iz objektov, čistili naplavine na cestiščih in cestne prepuste ter sanirali zemeljske plazove," so zapisali.
Zaradi nanosov plazov je bila nekaj časa neprevozna tudi cesta iz Zreč na Roglo med Boharino in Padeškim Vrhom, so pojasnili na Policijski upravi Celje.
Na agenciji za okolje (Arso) pojasnjujejo, da na območju nimajo merilnega mesta, zato nimajo točnejših podatkov o količini padavin. Nevihte, ki se danes (sreda) pojavljajo v severni polovici Slovenije, so omejenega značaja, zato lahko na manjšem območju pade večja količina padavin, kar lahko privede do porasta hudournikov in posledično plazov.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje