Namen konference bo predvsem premostiti ovire v pretoku podatkov, znanja in razumevanja procesov v okolijski problematiki. Pogosto naj bi bile informacije težko dostopne in razumljive ter preobsežne. Udeleženci konference bodo spregovorili še o energiji in okolju, trajnostni porabi in proizvodnji, prilagajanju na podnebne spremembe ter o biotski raznovrstnosti in ekosistemu.
Cegnar: Gre za premostitve razlik med državami
Na konferenci bo po besedah projektne vodje konference Tanje Cegnar predstavljeno tudi, kako se slovensko gospodarstvo pripravlja na nove spremembe na področju okolja, pri čemer je kot dober zgled, ki bi mu bilo treba slediti, izpostavila podjetje Gorenje. Konferenca bo predstavila tudi, na kakšen način se nove članice EU-ja in kandidatke udejstvujejo pri varovanju okolja in kakšen je njihov pristop k reševanju tega vprašanja. Obenem pa naj bi konferenca ponudila možnost premostitve razlik med državami, meni Cegnarjeva.
Želja po dialogu med politiko in znanostjo
Član organizacijskega odbora konference John Seager je dejal, da so pred desetimi leti ugotovili, da je na voljo zelo veliko podatkov, zato so s takšno konferenco želeli spodbuditi dialog med politiko in znanostjo. Opozoril je še na potrebo po hitrem ukrepanju in dejal, "da znanstveniki opozarjajo, da pri nekaterih vprašanjih nimamo več veliko časa".
Na agenciji za okolje pričakujejo, da bo konferenca v Sloveniji presegla udeležbo na zadnji konferenci v Dublinu.
R. B.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje