Z ognjenimi zublji se bori približno 200 gasilcev, delavcev parka in vojakov. Najbolj ogroženo je območje na jugovzhodni strani parka, kolikšna je škoda, ki jo je povzročil požar, pa je težko oceniti. Zadrski gasilci ocenjujejo, da jim požara na predelu Veliko Rujno tik ob parku kljub okrepitvam ne bo uspelo pogasiti.
V gostem borovem gozdu na otoku Murter, blizu jame Podvršak, je zagorelo popoldne, ogenj pa se širi zelo hitro.
V Bolgariji je policija zaradi požiga aretirala 14 ljudi, z ognjem pa se še naprej borijo tudi v Makedoniji, Grčiji, Italiji, Srbiji, Romuniji in na Kanarskih otokih. Bolgarski gasilci in vojaki še vedno gasijo požar na okoli 3000 hektarjih zemlje.
V Makedoniji se gasilci borijo z okoli 30 gozdnimi požari, večina izmed njih je v pokrajinah Tetovo in Gostivar, na pomoč pa so prišli helikopterji iz Nemčije, Slovenije in Turčije, pridružili pa naj bi se jim tudi norveški in ruski. Makedonske oblasti so za pomoč zaprosile tudi Srbijo, kjer so s pomočjo ruskega letala omejili zadnji požar.
V Romuniji naj bi se živo srebro znova povzpelo nad 38 stopinj Celzija, zato so ponovno razglasili stanje pripravljenosti.
Prebivalci naj ostanejo doma
V Angliji pa se še vedno otepajo visokih voda, ki pa se počasi nižajo. Britanske oblasti so prebivalce v bližini Gloucestershira na jugu države opozorile, naj ne uporabljajo ceste mimo omenjenega kraja, ki je zaradi močnih poplav poškodovana, zato bi se lahko znašli ujeti na cesti. "Ljudi pozivamo, naj nam ta konec tedna pomagajo, se izogibajo nepotrebnim potem in ostanejo doma. Naše sile potrebujemo pri obrambi državne infrastrukture, zato nočemo še reševanja ljudi, ki so obtičali na cestišču, " so sporočili s policije.
Brez pitne vode še vedno ostaja na sto tisoče ljudi, ki jim jo dovažajo s cisternami.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje