Podnebne spremembe naj ne bi imele tako dramatičnih posledic, kot se zdi na prvi pogled, poroča nemška tiskovna agencija dpa, ki se sklicuje na spletni portal nemškega tednika Der Spiegel.
Ob tem Spiegel Online, ki se naslanja na študijo inštituta Max-Planck za meteorologijo, opozarja, da se zaradi podnebnih sprememb seveda ne bo mogoče izogniti negativnim posledicam, kot sta upadanje podtalnice in porast z vročino povezanih bolezni, vendar naj te spremembe vsaj za nekatere severne države, kot je Nemčija, ne bi bile usodne.
Negativne posledice ogrevanja Zemlje bodo bolj čutili na jugu države v obliki pogostejših sušnih obdobij, upadanja podtalnice in bolezni, povezanih z višjimi temperaturami ozračja. Toda Nemci poudarjajo tudi pozitivne učinke, med njimi toplejša poletja in s tem več možnosti za turizem po vsej državi, vključno z mrzlo nemško obalo, ki jo oblivata Baltsko in Severno morje. Računajo pa tudi na boljše letine, zlasti na kakovostnejši vinogradniški pridelek.
Temperature naj bi po ugotovitvah omenjene študije, ki jo je naročilo nemško zvezno ministrstvo za okolje, do konca stoletja narasle za tri stopinje v primerjavi s povprečjem, izmerjenim med letoma 1971 in 2000. Ob prehodu iz 21. v 22. stoletje naj bi sneg komaj še kdaj pobelil Alpe pod 1500 metri nadmorske višine, predelom okrog reke Labe pa grozi več poplav.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje