"Čas je, da se naš odnos do teh živali spremeni," je na novinarski konferenci dejala Pompilijeva. "Čeprav smo nad temi divjimi bitji prvinsko navdušeni, ni več nujno, da končajo v ujetništvu."
Ministrica sicer po poročanju BBC-ja ni povedala, kdaj točno naj bi nova pravila začela veljati. "Če določimo datum, ne bomo rešili vseh težav," je dejala in zagotovila, da bodo novo prepoved uveljavili v prihodnjih letih.
Potujoči cirkusi v svoje točke ne bodo smeli več vključevati medvedov, tigrov, levov, slonov in drugih divjih živali, ki pa bodo še vedno dovoljene v živalskih vrtovih in v okviru predstav, ki ne potujejo okrog.
Delfini in orke v vodnih parkih prepovedani
Trije največji francoski akvariji ne bodo mogli več pridobivati novih delfinov in ork ali jih razmnoževati, v državi pa ne bodo več gradili novih akvarijev.
Kot je še napovedala Pompilijeva, vlada razmišlja o uvedbi zavetišča za tiste živali, ki so trenutno v ujetništvu. Vlada bo cirkusom in vodnim parkom za lažje prilagajanje novim pravilom ponudila osem milijonov evrov.
Borci za pravice živali odpirajo penino
Gre za "zgodovinsko zmago", pravijo skupine, ki si prizadevajo za pravice živali. "Tu odpiramo penino," so zapisali na Twitterju organizacije Peta. "Hvala vsem, ki so k temu prispevali," so dodali.
Cirkuški delavci so proti
"Cirkuse spodbujamo, da se prenovijo," je dejala ministrica. "Ta prehod bo trajal več let, saj bo spremenil življenja več ljudi."
Napovedi so zaposlene v cirkusih razjezile. "Kdo bo kupoval meso za leve in tigre ter hrano za slone?" je na novinarski agenciji AFP dejal vodja združenja za treniranje cirkuških živali William Kerwich. Opozoril je še, da jim ministrica po njegovem mnenju ni prisluhnila, cirkusi pa bodo zdaj morali svoje živali zapustiti, za kar naj bi bila odgovorna Pompilijeva.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje