Leto 2020 so zaznamovale omejitve javnega življenja zaradi epidemije, med drugim je to pomenilo, da je več ljudi delalo od doma, številne dejavnosti pa so bile zaprte. Kot so sporočili z državnega statističnega urada, so gospodinjstva v Sloveniji lani porabila 84,5 milijona kubičnih metrov vode iz javnega vodovoda, kar je šest odstotkov več kot leta 2019. Medtem so poslovni subjekti porabili 33,8 milijona kubičnih metrov vode, kar je deset odstotkov manj kot leto pred tem.
Za namene, za katere se voda ne obračunava (npr. voda iz hidrantov, voda za gašenje požarov, voda za čiščenje cest), so bili lani porabljeni štirje milijoni kubičnih metrov vode ali za 20 odstotkov manj kot predlani. V omrežju se je izgubilo 46,6 milijona kubičnih metrov vode, kar je skoraj tri odstotke manj kot v letu 2019.
Za javni vodovod se je lani načrpalo 169 milijonov kubičnih metrov vode, kar je 0,7 odstotka manj kot leto prej. 165 milijonov kubičnih metrov vode je bilo načrpane iz podzemnih virov, od tega iz izvirov 52 milijonov kubičnih metrov, iz površinskih voda pa so bili načrpani štirje milijoni kubičnih metrov vode, kar je enako kot predlani.
Iz povodja Donave je bilo v letu 2020 načrpane za približno 0,3 odstotka več zagotovljene količine vode kot v letu prej, iz povodja Jadranskega morja pa za 6,5 odstotka manj kot v prejšnjem letu. Celotno vodovodno omrežje je bilo v letu 2020 dolgo 34.038 kilometrov. Do konca leta 2020 je bilo nanj priključenih 506.011 priključkov, kar je za 5,2 odstotka več kot v letu 2019.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje