Predlogi
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Ni najdenih zadetkov.
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
Rezultati iskanja
9.12.2023
Vzhodno obalo Avstralije je zajel vročinski val, zaradi katerega so na obrobju Sydneyja izmerili najvišjo temperaturo v zadnjih treh letih, ki je živo srebro pognala preko 40 stopinj Celzija. V Novem Južnem Walesu se borijo s številnimi požari.
8.10.2023
Arso je danes izmeril nov slovenski temperaturni rekord za oktober. V Dobličah pri Črnomlju so namerili 31,3 stopinje Celzija, končna meritev bi lahko pokazala tudi 31,4 stopinje.
10.9.2023
Skrajni vremenski pojavi opominjajo na pripravo ukrepov, predvidenih v posodobljenem nacionalnem energetsko-podnebnem načrtu. Ta sledi evropski zavezi po hitrejši izvedbi zelenega prehoda. Končni predlog v Bruslju pričakujejo do junija 2024.
26.7.2023
Ekstremno vremensko dogajanje, ki smo mu priča v zadnjih dneh, je posledica stika dveh zračnih mas nad našim ozemljem, zelo tople nad Sredozemljem in hladne atlantske. Območje Slovenije se poleg tega hitreje segreva od globalnega povprečja.
18.7.2023
Slovenijo je prešel močan nevihtni sistem. Močan veter je po vsej državi podiral drevesa in odkrival strehe, nekaj prostorov je zalila voda. Močnejše nevihte so spet na vidiku v sredo popoldne in zvečer.
10.5.2023
60 okoljskih organizacij sporoča, da Slovenija s prenovo nacionalnega energetskega in podnebnega načrta (NEPN) ne sledi zavezujočim ciljem pariškega sporazuma. Pozivajo k spremembam načrta, ki bi vključevale 100-odstoten delež obnovljivih virov energije.
2.11.2022
Evropa se je v zadnjih 30 letih segrela dvakrat bolj od svetovnega povprečja, temperature pa so se na stari celini dvignile več kot na kateri koli drugi celini, je sporočila Svetovna meteorološka organizacija Združenih narodov (WMO).
1.9.2022
Na Goriškem, v Biljah, je bil v letošnjem meteorološkem poletju dosežen rekord glede števila vročih dni, ko dnevna temperatura preseže 30 stopinj Celzija. Takšnih dni je bilo v Biljah letos 80, navaja Arso.
31.12.2021
Najvišja letošnja temperatura je bila izmerjena 15. avgusta na letališču Cerklje ob Krki in je znašala 37 stopinj Celzija. Najnižjo temperaturo pa so po podatkih agencije za okolje izmerili 13. februarja na Kredarici, in sicer –24,1 stopinje Celzija.
21.10.2021
Evropski parlament se je v resoluciji o ZN-ovi konferenci o podnebnih spremembah zavzel za krepitev podnebnih ambicij. Po njegovi oceni bi morali do leta 2025 odpraviti vse neposredne in posredne subvencije za fosilna goriva.
9.8.2021
Najnovejše poročilo Medvladnega odbora za podnebne spremembe (IPCC), ki deluje pod okriljem Združenih narodov, kaže, da smo na podnebne spremembe obsojeni in se moramo z njimi naučiti živeti. Vrstijo se pozivi k odločnemu in takojšnjemu ukrepanju.
4.8.2021
Organizacije iz Slovenije in Avstrije v projektu Crossrisk razvile nove sisteme napovedi in opozarjanja pred poplavami in snežnimi plazovi. Uporabniki bodo opozorila dobili prek spletnega portala.
4.8.2021
Hudo neurje s točo je na Dvoru v približno petkilometrskem premeru skoraj popolnoma uničilo vrtnine in poljščine. Veliko škode je nastalo tudi v vinogradih. Vremenoslovci tudi za to noč napovedujejo nevihte.
31.7.2021
Dopoldne je severni del Slovenije zajelo močno neurje s točo. Najprej se je razbesnelo nad Posočjem, prešlo Gorenjsko in doseglo še kraje v vzhodnem delu države. Ponekod je padala kot oreh debela toča. Neurja so mogoča še ves konec tedna.
25.7.2021
V prihodnjih dneh bo večji del Slovenije zajel nov vročinski val. Že zdaj kaže, da bo poletje nadpovprečno toplo in da se bo trend segrevanja ob podnebnih spremembah nadaljeval. Pričakujemo lahko vse več vremenskih ujm.
23.7.2021
Občine Maribor, Kungota, Pesnica, Lovrenc na Pohorju in Dravograd je zgodaj popoldne zajelo močno neurje, ki je ruvalo drevesa in odkrivalo strehe objektov. V občini Lovrenc na Pohorju je padala tudi toča, ki je poškodovala poljščine, strehe, avtomobile.
21.7.2021
Britanski znanstveniki so ugotovili, da bo zaradi podnebnih sprememb v Evropi v prihodnje še bistveno več počasi premikajočih se neviht. Tako bo na določenem območju padlo še več dežja, kar bo imelo uničujoče posledice.
1.3.2021
Začelo se je trimesečno obdobje meteorološke pomladi, ki prinaša v prvih dneh tega tedna sončno in stabilno vreme, medtem ko se konec tedna za kratek čas obeta prehod fronte in ohladitev.
7.12.2020
Močno neurje s točo je zvečer nepričakovano zajelo obalna mesta. Veter je v Izoli odkrival strehe in ruval drevesa. Toča je ponekod povsem pobelila ulice, med drugim Lucije in Portoroža.
18.10.2020
Obilno sneženje z dežjem in vetrom je prejšnji teden poškodovalo okoli tisoč kubičnih metrov dreves, od tega tretjino iglavcev. Poškodovane ali podrte smreke pa so potencialno žarišče podlubnikov, opozarja gozdarska stroka.
Neveljaven email naslov