Peter Reiniger je Roka Žarnića že prosil za sestanek, na ministrstvu za okolje pa so povedali, da so Reinigerja pripravljeni sprejeti v skladu z zakonom o lobiranju. Datum sestanka sicer še ni določen.
Evropska banka za obnovo in razvoj je leta 2003 v projekt Lafargea Cementa vložila 20 milijonov evrov in s tem postala 44-odstotna lastnica družbe. Cementarna je sicer v zadnjih letih v ekološke projekte vložila 35 milijonov evrov, je poročalo Delo.
Lafarge Cement od februarja brez okoljskega dovoljenja
Reiniger je dejal, da je Lafarge Cement zelo zainteresiran za to, da bi se mu zaradi znižanja obratovalnih stroškov znova izdalo okoljsko dovoljenje. Upravno sodišče je namreč to dovoljenje februarja letos umaknilo. Povedal je še, da je delovanje cementarne skladno z zajhtevami uporabe najboljših razpoložljivih tehnologij in referenčnim dokumentom za proizvodnjo cementa. Našteto naj bi potrdila tudi neodvisna recenzija okoljskega dovoljenja za delovanje cementarne in uporabo goriva iz odpadkov, ki naj bi jo v ERBD-ju kmalu prejeli.
Direktor EBRD-ja za srednjo in jugovzhodno Evropo je pojasnil še, da je ministrstvo za okolje leta 2009 okoljsko dovoljenje za Lafarge Cement izdalo v skladu z evropsko zakonodajo in referenčnim dokumentom za proizvodnjo cementa, ki dopušča tudi uporabo goriv iz odpadkov, a pod pogojem, da Lafarge uporablja primerno tehnologijo, ki ne vpliva pomembno na zdravje ljudi oziroma okolje.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje