Med slovenskim predsedovanjem Evropski uniji bodo glavne dejavnosti na področju evropske varnostne in obrambne politike usmerjene na Zahodni Balkan, operacije kriznega odzivanja, razvoj in krepitev vojaških zmogljivosti ter razvoj Evropske obrambne agencije. Slovenijo zagotovo čakajo še naloge, ki so povezane s humanitarno misijo EU-ja v Čadu in Srednjeafriški republiki.
"Na vrhu naše agende prioritet bo prav gotovo Kosovo. Zavzemali se bomo za to, da bodo spoštovane vse odločitve ZN-a, znotraj EU-ja pa moramo doseči soglasje glede rešitve tega vprašanja," je dejal Erjavec.
Glede Čada je menil, da bo "potrebno napeti vse sile vseh držav EU-ja, da to situacijo rešimo, da olajšamo ljudem življenje na tem področju. To je tisto, kar nas povezuje, kar nas združuje. Povezuje pa nas tudi odgovornost za mir in stabilnost v svetu."
Srečanja sta se udeležila državni sekretar na nemškem obrambnem ministrstvu Christian Schmidt, v imenu francoskega obrambnega ministrstva pa tudi veleposlanica Francije v Sloveniji Chantal de Bourmont.
Trio predsedujočih držav, ki ga sestavljajo Nemčija, Portugalska in Slovenija je že pred koncem leta 2006 pripravil skupni osemnajstmesečni program predsedovanja, Slovenija pa bo svoje predsedovanje začela 1. januarja 2008. Francija bo Evropski uniji predsedovala takoj za Slovenijo, torej v drugi polovici prihodnjega leta.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje