SDS bi volilo 16,6 odstotka vprašanih (septembra 15,5 odstotka), SD pa 13,2 odstotka vprašanih (septembra 18,5 odstotka). Ta rezultat je za SDS najboljši, za SD pa najslabši v zadnjem letu dni. Sprememba se je zgodila tudi PS-ju, ki je dolgo zadrževal tretje mesto, ta mesec pa je četrti s 6,2 odstotka glasov (septembra 5,8 odstotka). Večji delež je dobil DeSUS, 6,4 odstotka (septembra 3,1 odstotka), kar je prav tako najboljši rezultat v zadnjem letu dni.
Na petem mestu je SLS, ki bi ga volilo 3,8 odstotka vprašanih (septembra štirje odstotki); sledita NSi (2,6 odstotka - enako kot septembra); in DL (1,6 odstotka vprašanih - septembra 1,1 odstotka). 14,7 odstotka vprašanih ne bi volilo nobene stranke, 11,9 odstotka pa še ne ve, koga bi volili. 20,1 odstotka vprašanih se volitev ne bi udeležilo.
Čedalje nižja je tudi ocena za delo vlade, ki je še avgusta dobila povprečno oceno 2,71, oktobra pa 2,37, kar je najslabša ocena do zdaj. Slabša se tudi ocena dela državnega zbora, ki je oktobra dobil oceno 2,31 (avgusta 2,56).
Barometer priljubljenosti
Na barometru priljubljenosti je še vedno na prvem mestu predsednik republike Borut Pahor. Na drugem mestu je znova kmetijski minister Dejan Židan, na tretjem pa evropski komisar Janez Potočnik, ki mu sledijo evropski poslanec Lojze Peterle, predsednik SLS-a Franc Bogovič in predsednik DeSUS-a Karl Erjavec. Premierka Alenka Bratušek je na 14. mestu, predsednik SD-ja Igor Lukšič pa tik pred izpadom z lestvice.
Lestvico zapuščata najslabše ocenjena Ljudmila Novak in Matej Tonin, poleg njiju pa je z nje izpadel tudi Janez Šušteršič, ker ni več dejaven v politiki. Namesto njih se bodo anketiranci prihodnjič izrekali o trojici, ki so jo tokrat največkrat predlagali: Janez Janša, Zoran Janković in Milan Zver.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje