Predsednik parlamentarne komisije za nadzor obveščevalnih in varnostnih služb Černač pravi, da je sklep brezpredmeten od 30. marca, saj je poslancu SNS-a Zmagu Jelinčiču s tem dnem prenehal mandat člana komisije.
Černačeva komisija ne bo nadaljevala nadzora v policiji
A komisija se je odločila, da v tej zadevi kljub temu ne bo nadaljevala nadzora. Za sklep o nadaljevanju nadzora bi bila namreč potrebna dvetretjinska večina članov, na glasovanju pa so bili trije člani za in dva proti, je pojasnil Černač.
"Nadziramo lahko samo zakonitost uporabe posebnih preiskovalnih ukrepov in metod in s tem ne bi v ničemer posegali v konkretno preiskavo," je pojasnil Černač, ki je prepričan, da ni razlogov za zadržanje parlamentarnega nadzora.
Komisija pa je sprejela sklep, s katerim zahteva izredno sejo DZ-ja, na kateri naj bi po Černačevih napovedih govorili o oviranju parlamentarnega nadzora.
Proti nadaljevanju nadzora Kek in Kumer
Proti nadaljevanju parlamentarnega nadzora v policiji sta glasovala oba koalicijska člana komisije Franci Kek (Zares) in Dušan Kumer (SD), zahtevo za izredno sejo pa sta oba podprla. "Smo za to, da se preiskava nadaljuje, vendar nismo za to, da tisti, ki so preiskovani, nadzorujejo to preiskavo," je povedal Kek.
Černač naj bi bil po mnenju Keka za nadzor nad policijo zainteresiran. "Vemo, da je vsa zadeva krenila iz Luke Koper, kjer je bil direktor v takratnem času Robert Časar strankarski, viden kolega Černača," navaja Kek. Kumer je dodal, da sta s tem, ko sta glasovala proti, varovala integriteto DZ-ja in nadzorne komisije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje