ZDUS kot najbolj množična humanitarna organizacija civilne družbe v Sloveniji bi moral biti po njihovem prepričanju najglasnejši zagovornik pravic starejših v soglasju z mladimi. Namesto tega je zašel v krizo upravljanja in vodenja. Po njihovem mnenju vse bolj postaja "transmisija za uveljavljanje vladnih ukrepov, ki so škodljivi za prebivalce".
"Izgubil je razvojni potencial, članstvo je nezadovoljno s pojavnostjo zveze v javnosti, s podporo zakonom in ukrepom, ki niso v korist prebivalstvu, predsednik ZDUS-a koketira s političnimi strankami," so kritični.
Po njihovih besedah so nekateri ugledni člani zveze že opozorili na krizo vodenja s svojimi odstopi, odstope pa napoveduje tudi več strokovnjakov v delovnih telesih, ker vodstvo zveze ne upošteva njihovih predlogov. Častno razsodišče ZDUS-a, ki je obravnavalo odklone od poslanstva in določil ZDUS-ovega statuta, je prvič v zgodovini organizacije izreklo opomin predsedniku zveze, so izpostavili.
ZDUS ima po njihovih navedbah dovolj orodij, da naredi red v svojih vrstah. Treba je argumentirano oceniti stanje in ukrepati, so zapisali v pozivu, pod katerega so se podpisali Sušnikova predhodnica Mateja Kožuh Novak ter Aldo Ternovec, Tomaž Banovec, Milan Krajnc, Slavica Golob, Jože Gašperšič, Nevenka Doblekar, Emil Hedžet in Alojz Vitežnik.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje