Erjavec meni, da za zdaj ni potrebe po prodaji Telekoma. Foto: EPA
Erjavec meni, da za zdaj ni potrebe po prodaji Telekoma. Foto: EPA
Erjavec verjame, da prodaje Telekoma ni bilo tudi zato, ker ji je DeSUS tako odločno nasprotoval. Foto: MMC RTV SLO

Pokrajinske zakonodaje v obstoječi obliki v DeSUS-u ne podpirajo, saj menijo, da ima preozko podporo, je na tiskovni konferenci pojasnil Rezman in dodal, da po mnenju stranke v tem mandatu pokrajinska zakonodaja ne bo sprejeta.

Na tiskovni konferenci je predsednik stranke Karl Erjavec še izrazil zadovoljstvo, da ni bilo prodaje Telekoma. Verjame, da ima za to zasluge tudi DeSUS: "Prepričan sem, da so se tako odločili zato, da ne bi bilo prevelikega neskladja v koaliciji."

Nasprotujejo prodaji Telekoma
Erjavec je še dejal, da DeSUS javne prodaje delnic Telekoma ne podpira, saj v tem trenutku načeloma nasprotuje prodaji državnega premoženja. Po mnenju članov DeSUS-a za to ni potrebe, ker državna, zdravstvena in pokojninska blagajna nimajo primankljaja. Poleg tega pa javni prodaji nasprotujejo tudi zato, ker bi lahko delnice kupili zgolj tisti, ki že imajo neko premoženje, ne pa vsi državljani, je še povedal Erjavec.

Predstavniki Demokratične stranke upokojencev Slovenije so še povedali, da ne podpirajo zakona o omejitvah in prepovedih za nosilce javnih funkcij, saj ob ukinitvi Kosove protikorupcijske komisije ne ponuja alternativnega nadzornega organa, temveč zgolj razprši nadzor na veliko število drugih organov.

Po mnenju Žnidaršiča ti organi ne morejo učinkovito opravljati nadzora, "saj je to zahtevna vsebina, ki jo mora izvajati centralizirani nadzorni organ".

Karl Erjavec pa je na novinarski konferenci še dejal, da ima stranka že pripravljen volilni program, čakajo le še, da ga podpre strankin svet. Bistveni poudarki programa bodo po Erjavčevih besedah zavzemanje za boljši položaj upokojencev, boj proti novi pokojninski
reformi, za ohranitev javnega zdravstva in za prenos lastnine Kada na Zpiz.