Na seji omenjene komisije so razpravljali o posegu v zakonsko zvezo s sprejetjem predloga, kar pa po mnenju treh strank že v izhodišču nakazuje smer razprave, "ki s človekovimi pravicami in njihovim varovanjem nima veliko skupnega", so zapisali v sporočilu za javnost.
Taka zasedba pa DeSUS, ZL in SD ni prepričala, saj menijo, da je iz priloženega gradiva k seji jasno, da ni namenjena argumentirani razpravi. Po mnenju treh strank je takšno ravnanje na področju boja za človekove pravice in zoper diskriminacijo zaradi osebne okoliščine nedopustno, komisija za peticije in človekove pravice pa bi morala biti prva pri zagovarjanju spoštovanja človekovih pravic in enakosti, so še zapisali. Sejo je predsednica komisije Eva Irgl sklicala na pobudo Jožeta Tanka v imenu poslanske skupine SDS-a. Na sejo pa so bili poleg Tanka kot razpravljavci povabljeni še predstavnik Zavoda Antona Martina Slomška Maribor Ivan Štuhec, predstavnika Koalicije Za otroke gre! Metka Zevnik in Aleš Primc, Predstavnik Zavoda svetega Frančiška Saleškega Peter Pučnik ter neimenovani predstavniki Društva Legebitra in Mirovnega inštituta.
Na seji so tako kot člani komisije sodelovali le poslanci SDS-a, v NSi-ju in ZaAB-u namreč članov komisije nimajo. Seje se niso udeležili niti v SMC-ju. Kot so pojasnili, je seja komisije sklicana dan pred obravnavo te iste tematike na seji DZ-ja, za katero je za razpravo predvidenih okoli sedem ur časa. Sta se pa v razpravi oglasila Iva Dimic (NSi), ki je med drugim obžalovala, da ni bilo javne razprave o tej temi, in Jani Möderndorfer (ZaAB), ki pravi, da ga navedeni argumenti ne prepričajo in da se je družina skozi stoletja večkrat spreminjala.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje