Poleg volivcev iz tujine lahko namreč na referendumu po pošti glasujejo tudi nekateri volivci iz Slovenije. To so volivci v domovih za starejše občane, ki nimajo stalnega prebivališča v domu, ter volivci, ki bodo na dan glasovanja na zdravljenju v bolnišnici, v zdravilišču ali v zaporu oziroma priporu.
Zahtevo za glasovanje po pošti morajo sporočiti okrajni volilni komisiji oziroma upravni enoti, na območju katere imajo prijavljeno stalno prebivališče in so vpisani v volilni imenik. Volivci, ki se bodo prijavili za glasovanje po pošti, bodo na dom prejeli glasovnice, ki jih morajo vrniti dan pred izvedbo referenduma, torej do 4. junija.
Volivci, ki jim bo po pošti poslano gradivo, bodo v volilnih imenikih označeni in v nedeljo, 5. junija, ne bodo mogli glasovati na voliščih. Tako, denimo, volivec, ki je zahteval glasovanje po pošti, pa je bil odpuščen iz bolnišnice in gradiva ni prejel, vseeno ne bi mogel glasovati na volišču.
Tisti volivci, ki se zaradi bolezni ne bi mogli zglasiti na volišču, pa lahko do 2. junija še vložijo zahtevo, da želijo glasovati na svojem domu.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje