Srečanje je potekalo na povabilo tedanjega predsednika vlade Lojzeta Peterleta, ki je na srečanju poudaril, da je državotvorni program slovenske pomladi doživel dve demokratični potrditvi, najprej z zmago Demosa na prvih demokratičnih volitvah, nato pa še s plebiscitom. Demosova vlada je opravičila zaupanje s konkretnimi dejanji, je dejal in dodal, "da smo se osamosvojili od nedemokratične Jugoslavije, medtem ko se od stare Slovenije še nismo osvobodili; poglabljanje polarizacije, ki smo mu priča, ni odgovor na številne notranje in zunanje izzive".
Za dosego enotnosti v bistvenem je potreben premik v politični kulturi, so besede Peterleta, danes evropskega poslanca, navedli v njegovem uradu.
Petkov simpozij v Ljubljani
Nekateri ministri Demosove vlade so si sicer svoje poglede na osamosvojitveno vlado in na aktualno stanje v državi izmenjali že na petkovem simpoziju v Ljubljani.
Peterle je poudaril, da se je Slovenija Evropi v preteklih letih kolektivno sicer prilagodila, ni pa uvedla standardov pravne države in načel socialno-tržne ekonomije. Nekdanji ministri so opozorili tudi na beg izobraženih kadrov v tujino na eni ter na apatijo mladega rodu na drugi strani.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje