Odzvali so se že na policiji in na MNZ-ju.
S policije so sporočili, da namestnik generalnega direktorja policije Matjaž Šinkovec ne pozna vsebine kazenske ovadbe in je zato niti ne namerava komentirati.
Pojasnjujejo, da "v skladu s 158./a členom zakona o kazenskem postopku kazenske ovadbe zoper delavce policije obravnavajo policisti specializiranega oddelka Skupine državnih tožilcev za pregon organiziranega kriminala pri Vrhovnem državnem tožilstvu".
"V predmetni zadevi lahko povemo, da je Policijska uprava Ljubljana po zbranih obvestilih 15. 2. 2007 na Okrožno državno tožilstvo v Ljubljani podala poročilo na podlagi 148. člena zakona o kazenskem postopku. Do zdaj PU Ljubljana ni prejel nobenega zahtevka tožilstva za morebitno dodatno zbiranje obvestil," še pravijo na policijski upravi in v dokaz prilagajo tudi kopiji depeše in dopisa tožilstva.
Ministrica bo odredila zunanji nadzor
Na ministrstvu za notranje zadeve pa pravijo: "Iz pojasnil policije, ki jih je dobila ministrica za notranje zadeve Katarina Kresal, je razvidno, da se je z mnenjem policije, da ni znakov kaznivega dejanja, strinjalo tudi Okrožno državno tožilstvo Ljubljana, zato je bil postopek ustavljen. Za razjasnitev vseh okoliščin postopka bo ministrica v okviru svojih pristojnosti odredila izvedbo zunanjega nadzora dela Policije, v tem primeru s strani ministrstva."
Komisija, ki jo vodi Drago Kos, je ovadbe proti enemu znanemu in več neznanim storilcem podala zaradi utemeljenega suma storitve kaznivega dejanja zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic. Vodja sektorja za preventivo Iztok Suhadolnik je pojasnil, da je do suma zlorabe uradnega položaja prišlo pri policijski obravnavi primera soproge enega izmed ministrov iz leta 2006, ko je z avtomobilom ministrstva odšla po zasebnih opravkih.
Marjetica Rupel je šla po nakupih
Kot je znano, so pred dvema letoma v javnost prišle fotografije žene takratnega zunanjega ministra Dimitrija Rupla, Marjetice Rupel, ki se je po zasebnih nakupih odpeljala z avtomobilom ministrstva za zunanje zadeve, ki ga je vozil službeni voznik.
Suhadolnik je pojasnil, da je takrat primer začela obravnavati policija, ki pa ga je kmalu zatem iz "nekaterih neznanih razlogov" sklenila s poročilom okrožnemu državnemu tožilstvu, v katerem je zapisano, da policija ni zbrala zadosti dokazov za potrditev suma kaznivega dejanja.
Predstavnik komisije za preprečevanje korupcije je povedal še, da so nekatere navedbe jasno nakazovale, da so vodstvo policije oziroma policijske starešine storili vse, da kriminalisti ne bi izvedli vseh potrebnih ukrepov in dejanj. Komisija ja namreč konec leta 2007 prejela anonimno pismo skupine kriminalistov, iz katere je mogoče po njegovih besedah jasno sklepati, da je bilo tako.
A. M./T. K.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje