Pri tem je navedel sodbo upravnega sodišča in poudaril, da je v 11. in 12. točki sodbe glede vpogleda v dokumentacijo, povezano z nadzorom nad njegovim premoženjem, namreč zapisano, da so bili sklepi KPK-ja nepravilni in nezakoniti, je poudaril ljubljanski župan. Ob tem se je vprašal, kako so na KPK-ju lahko prepričani, da niso takšni tudi preostali sklepi komisije.
Spomnimo, upravno sodišče je ugodilo njegovi tožbi in odpravilo sklep KPK-ja, s katerim je komisija januarja lani zavrgla županovo vlogo za vpogled v spis.
Janković je poleg tega spregovoril tudi o tožbi, ki jo je januarja vložil zoper namestnika predsednika KPK-ja Roka Praprotnika. Janković je namreč prepričan, da je Praprotnik z določenimi izjavami, tudi na družbenem omrežju Twitter, posegel v njegovo dobro ime.
Mediacija kot rešitev?
Janković je pojasnil, da je dobil predlog za mediacijo, ki ga namerava po posvetu z odvetnikom tudi sprejeti. Ob tem pa je izpostavil, da bo Praprotnika zastopala odvetniška pisarna Zidar Klemenčič, ki jo vodi žena predsednika KPK-ja Gorana Klemenčiča.
Ljubljanski župan je spomnil, da mu v veliko primerih očitajo družinske povezave z njegovimi sinovi, ki pa, kot je dejal, živijo v ločenem gospodinjstvu in nimajo poslov z občino. "A tu so pa družinske povezave dovoljene. Ni nikogar drugega, ki bi lahko to opravil," se še sprašuje Janković.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje