Na odstopno izjavo je vpisan današnji datum. Foto: Twitter
Na odstopno izjavo je vpisan današnji datum. Foto: Twitter
Kam odhaja bivša ministrska ekipa

V koaliciji ob tem pričakujejo, da bo Bratuškova vlado vodila samostojno in da do konca mandata te vlade Janković ne bo znova kandidiral za vodenje stranke. Janković je februarja na seji sveta stranke namreč ponudil t. i. bianco odstopno izjavo in napovedal, da bo odstopil z imenovanjem nove vlade. Ni namreč želel biti ovira za sestavo nove koalicije in prav ta izjava je koalicijske partnerice prepričala, da so se pogajali in odločili za vstop v vlado, ki jo bo vodila Alenka Bratušek.


Janša ne bo poslanec
Premier, ki do izvolitve nove vlade opravlja tekoče posle, Janez Janša se ne bo vrnil v poslanske klopi, je v izjavi potrdil vodja poslanske skupine SDS-a Jože Tanko. Kot je pojasnil, gre za Janševo osebno odločitev. Nekateri mediji sicer poročajo, da naj bi se predsednik SDS-a Janša zaposlil na stranki, a Tanko pravi, da je to vprašanje za Janšo.

Tisti člani vlade Janeza Janše, ki so bili na volitvah izvoljeni za poslance, se lahko preselijo v poslanske klopi. Zagotovo se tja ne bo vrnil nekdanji minister Radovan Žerjav (SLS), ki je predsedniku DZ-ja Janku Vebru to že sporočil.

Možnost za prevzem mesta poslanca, če se bodo tako odločili, imajo sicer tudi ministri SDS-a v tej vladni garnituri Vinko Gorenak, Zvone Černač in Andrej Vizjak.

V poslanske klopi se zagotovo vračata predsednica NSi-ja Ljudmila Novak in predsednik SLS-a Franc Bogovič.

Minister za zunanje zadeve Karl Erjavec in minister za zdravje Tomaž Gantar, ki opravljata tekoče posle še iz Janševe vlade, pa ostajata na istih funkcijah tudi v novi vladi.

Kam odhaja bivša ministrska ekipa