oddajo Pogledi Slovenije odzval Janša.
Predsednik največje opozicijske stranke SDS Janez Janša je na spletni strani stranke zapisal, da udeležbe v oddaji Pogledi Slovenije ni odpovedal, "saj udeležbe nikoli nisem potrdil". V oddaji je bil pripravljen sodelovati samo pod pogojem, "če bomo enkrat končno razpravljali o dejstvih".
Kot je še pojasnil, mu je voditelj Uroš Slak obljubil, da bo "poskušal pridobiti poročilo o orožju iz leta 1993, ali pa vsaj zagotovil udeležbo aktualne ministrice za obrambo, ki je pristojna za umik zaupnosti s poročila". Uredniku oddaje naj bi Janša predlagal še, "da zaradi obtožb, ki naj bi prihajale iz Hrvaške, preveri dejstva pri takratnih akterjih na Hrvaškem", vendar se nič od tega ni zgodilo.
"Sodelovanje odklonil, ne odpovedal"
Janša v zapisu navaja, "da so iz RTV-hiše prihajale govorice, da nekdanji režiserji moje odstranitve iz MORS leta 1994 pripravljajo bivšega pripadnika varnostne službe JLA za izjavo pod krinko, za katero mu ne bo treba nikjer odgovarjati. Ker bo njegova identiteta zakrita, civilna tožba ne bo možna, do uradnih postopkov pa naj ne bi prišlo, ker da je zadeva zastarala." Ko mu je v zadnjem pogovoru voditelj oddaje naštel imena, ki jih je povabil v oddajo, in dejal, da ga razlogi, zaradi katerih se je Slovenija morala sploh oboroževati, ne zanimajo, mu je bilo "dokončno jasno, kaj se pripravlja, in sem sodelovanje odklonil, ne pa odpovedal".
"Če bi obstajal sum, bi bila obtožnica vložena"
Janša je prepričan, da so se z vsako minuto oddaje, ki je minila, sumi v korektnost potrdili. "Kakšen smisel ima polemiziranje s človekom, ki si ne upa pokazati obraza? Ali s pravljičarjem Mogetom, ki vsako leto naračuna večje vsote denarja od prodanega orožja Hrvaški," se sprašuje. Pojasnjuje, da Mogeta ni bilo zraven niti novembra 1991, ko sta se vladni delegaciji Republike Slovenije in Republike Hrvaške pod vodstvom Peterleta in Gregurića dogovorili za finančne okvire pomoči, niti naslednje leto, ko je bil na ravni obeh ministrstev za obrambo narejen končni obračun.
Višek sprenevedanja je sicer po Janševem mnenju oddaja dosegla s trditvijo Jelka Kacina, da ni bilo nobenega obtožnega predloga zoper domnevne storilce zaradi tožilke Barbare Brezigar. "Trditev je absurdna, saj je v času absolutne vladavine Kacinove stranke tožilstvo vodila sedanja podpredsednica LDS Cerarjeva," meni Janša. Verjame, da če bi obstajal utemeljen sum njegovega nezakonitega ravnanja, bi bila obtožnica zagotovo vložena.
"Diskriditacije dosegajo višek pred vsakimi volitvami"
Janša nadalje zapiše, da politične sile, ki so leta 1990 pomagale JLA-ju pri razoroževanju TO-ja, februarja in junija 1991 pa z znano deklaracijo proti slovenski vojski in izjavo iz Otočca skočile v hrbet slovenski osamosvojitvi, skušajo svojo izdajo Slovenije že 20 let prikrivati ali pa vsaj relativizirati domnevne nezakonitosti pri oboroževanju Slovenije in pri pomoči sosednji državi, ob tem jih nezakonita trgovina z orožjem, ki je bila nedvoumno dokazana, sploh ne zanima oziroma v zvezi z njo zanikajo očitna dejstva.
"Mene pa ves ta čas s političnimi in medijskimi diskreditacijami, ki dosežejo višek vedno pred volitvami - jeseni 1994, jeseni 1996, poleti 2000, spomladi 2004, jeseni 2008 - postavljajo v vlogo drugorazrednega državljana, ki mora dokazovati, da nečesa ni bilo, namesto da bi tožniki s pravnimi sredstvi dokazali, da nekaj je bilo," je prepričan Janša in dodaja, da "te gonje seveda ne bi bile možne, če jih ne bi z vsemi sredstvi podpiral Forum 571, katerega člani ne ločijo niti med novinarskim člankom in brzojavko jugoslovanske ambasade".
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje