Sklepe, ki jih je podrobno predstavil, je ocenil pozitivno in dejal, da to priznavajo tudi drugi. V koaliciji so se z oceno premierja strinjali, v opoziciji pa so bili bolj kritični.
V zvezi z lizbonsko strategijo je Janša dejal, da je doslej pokazala dobre rezultate, ki so daleč najugodnejši od leta 2000, ko je bila lizbonska strategija sprejeta. To je bila tudi ključna prepreka, da finančna kriza ni prizadela tudi Evrope, je še dodal slovenski premier.
Janša je posebej izpostavil pomen dogovora o časovnem okviru energetsko-okolijskega svežnja, ki so ga sprejeli na vrhu. Pri tem je opozoril predvsem na svetovno vprašanje okolijskih sprememb in na to, da si mora EU za boj proti globalnim spremembam prizadevati na svetovni ravni. Dodal je, da EU sam ne bo zmogel nič, in poudaril predvsem pomen ZDA in Kitajske v tem boju.
"Predsedovanje je težko delo"
V poslanskih skupinah koalicijskih strank so bili nad poročilom večinoma navdušeni, v imenu poslanske skupine SDS-a pa je Andrej Bručan izrazil prepričanje, da bo celotno obdobje slovenskega predsedovanja tako uspešno, kot je bila prva polovica. Pozitivno oceno je v imenu poslancev NSi-ja podal tudi Anton Kokalj, ki je dejal, da bi pristojni ministri v zvezi s potekom predsedovanja več sodelovali s pristojnimi telesi v parlamentu.
Tudi vodja poslanske skupine SD-ja Miran Potrč je dejal, da DZ ni imel večjih priložnosti vplivati na vsebine in sklepe vrha, kar je, je dejal, slabo. Dodal je, da je predsedovanje trdo delo, slovensko predsedovanje pa je doživelo tako pohvale kot kritike.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje