Slovenija je po mnenju Janeza Janše naredila vse za naslednji korak pri izpolnjevanju maastrichtskih kriterijev, kar je bil eden največjih projektov Slovenije v zadnjem desetletju. Izpolnjevanje kriterijev bo zagotovo imelo velike makroekonomske vplive na slovensko gospodarstvo, je dodal Janša.
Med najpomembnejšimi izzivi, ki čakajo Slovenijo znotraj EU-ja, pa je Janša izpostavil uresničevanje lizbonske strategije in priprave na predsedovanje EU-ju v prvi polovici leta 2008.
Za večje dosežke Slovenije Janša šteje uspešna pogajanja o novi finančni perspektivi EU-ja za obdobje 2007-2013, uspešnost črpanja evropskih sredstev in priprave na vzpostavitev zunanje meje EU-ja. Slovenija ima po Janševem mnenju dobre možnosti, da jeseni 2007 dobi pozitivno oceno in dovoljenje za vstop v schengensko območje.
"Sloveniji je uspelo zavzeti primerno mesto v EU-ju, hkrati pa se niso uresničile pesimistične napovedi o tem, da bodo številni ostali brez dela", je poudaril Janša. Zadovoljen je tudi z odnosom Slovencev do EU-ja, saj je ta še vedno pozitiven.
Ob drugi obletnici vstopa Slovenije v Evropsko unijo, je predsednik parlamentarnega odbora za evropske zadeve Anton Kokalj poudaril, da smo imeli prav, ko smo se odločili za vstop v Unijo, in dodal, da Slovenija še vedno ni uspela izkoristiti vseh možnosti in priložnosti, ki jih daje članstvo v petindvajseterici.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje