Kacin je predtem zatrdil, da je znotraj LDS-a zdaj več racionalizma, da so se strasti v stranki umirile in da je med člani več dialoga. Predsednik LDS-a je prepričan, da je LDS stranka prihodnosti, saj se v nasprotnem primeru "z njo ne bi nihče ukvarjal". Slavko Gaber je zanikal Kacinove navedbe in napovedal, da bo, če trenutno vodstvo ne bo odstopilo, del stranke oblikoval novo, socialno-liberalno sredinsko stranko.
Kacin: Manj strasti, več dialoga
Na vprašanje o morebitni nezaupnici vodstvu na kongresu konec januarja in oblikovanju nove stranke je predsednik LDS-a odgovoril, da lahko stranko ustanovi vsak, vprašanje pa je, koliko se lahko takšna stranka uveljavi do volitev. Ne glede na vsa dogajanja, ki stranko pretresajo v zadnjem obdobju, LDS po Kacinovem mnenju ostaja najmočnejša opozicijska stranka. Različne kritike stranke je označil kot špekulacije, ki jih ne želi komentirati.
Ptujski župan Štefan Čelan, eden izmed vidnejših članov stranke, je med temeljne programske smernice bližajočega se kongresa uvrstil socialno kohezijo in socialno blaginjo. Hkrati je opozoril na pomembnost kontinuiranega ekonomskega razvoja, prenos odgovornosti za razvoj na nižje nivoje, odpravo slabosti nacionalne politike, ki sledi motivom globalnega kapitalizma brez socialne note in uvedbo drugostopenjske lokalne samouprave.
Krizni sestanek brez Slavka Gabra?
Darko Štrajn iz Liberalne akademije je sicer za 13. januar sklical poseben sestanek, namenjen predlogom za izhod iz krize. Svojo udeležbo je potrdila večina povabljenih, poslanec LDS-a Slavko Gaber pa je napovedal prihod le v primeru, če bo tema srečanja oblikovanje nove vodstvene ekipe.
Gaber se namreč sprašuje, ali je udeležba na sestanku smiselna, če bo stranka "nadaljevala agonijo ob sedanjem vodstvu". Osnovni namen srečanja bi po njegovem mnenju morala biti ponovna vzpostavitev zaupanja v stranko.
Štrajn je še povedal, da se bodo sestanka sicer udeležili vsi pomembnejši člani LDS-a in Liberalne akademije, saj na njem želijo preveriti možnosti, da bi se LDS "resno konsolidiral", če pa to ne bo mogoče, bo treba "izumiti nekaj novega". Liberalna akademija ne bo predlagala kadrovskih sprememb, saj je "ne zanima kdo, ampak kaj".
M. U.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje