S pismom se želi vodja Zaresove poslanske skupine prepričati, ali gre v primeru odstopa tožilke za podobne nepravilnosti, kot so bile ugotovljene v poročilu o nadzoru nad ljubljanskim okrožnim tožilstvom.
Zahtevo podaja kot zainteresirana poslanka, ki se je udeležila seje odbora za notranjo politiko, na kateri je ta obravnaval nadzor nad ljubljanskim tožilstvom. Dodaja tudi, da so državni zbor oziroma pristojna matična telesa in poslanci ter poslanke državnega zbora upravičeni opraviti nadzor nad drugimi vejami oblastmi v delu, ki se tiče njihovih pristojnosti, kot poslanka pa je tudi sicer zaskrbljena zaradi razmer na področju sodelovanja organov pregona.
Zakaj ni sprožila kazenskega pregona zoper Zagožna?
Brezigarjevo tudi sprašuje, zakaj ji na seji odbora za notranjo politiko ni odgovorila, ali je sprožila kazenski pregon zoper Jožeta Zagožna zaradi suma krivega pričanja na preiskovalni komisiji državnega zbora, ki se je ukvarjala z nakupom patrij 14. maja 2008.
Takrat je, kot navaja, Zagožen predsedniku komisije Milanu M. Cviklu pod prisego povedal, da z nakupom oklepnikov nikdar ni bil podrobno seznanjen in da je zanj izvedel iz medijev. "Kasneje pa se je izkazalo, da je prišlo do sestanka med glavnimi akterji v zadevi Patria, ta naj bi se zgodil 1. septembra 2005," je zapisala.
Dnevnik je v torek sicer poročal, da je vodja specializiranega oddelka policistov pri vrhovnem državnem tožilstvu Zobec Hrastarjeva odstopila zaradi spopada med generalno državno tožilko Brezigarjevo in direktorjem policije Jankom Gorškom. Na vrhovnem državnem tožilstvu so za STA takrat tudi pojasnili, da ne gre za spopad in da korektno sodelujejo s policijo.
Ob odstopu opisala konkretne primere nedopustnega dogajanja
Ob svojem odstopu naj bi Zobec Hrastarjeva Brezigarjevi poslala tudi pismo, v katerem naj bi opisala konkretne primere domnevno nedopustnega dogajanja v zvezi s poskusi zlorabe policistov iz tožilskega specializiranega oddelka. Ti policisti sicer izvajajo predkazenske postopke, v katerih kot osumljenci nastopajo ljudje s policijskimi pooblastili - največkrat so to pripadniki slovenske policije.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje