Rebalans komisiji za preprečevanje korupcije namenja 180 milijonov tolarjev sredstev, kar je 81 milijonov tolarjev manj, kot sta se vlada in komisija dogovorili. Ta vsota po Kosovem mnenju zadostuje le za ohranjanje komisije, ne pa za njeno delovanje.
Komisija tako nujno potrebuje nove kadre, saj je sedanjih deset zaposlenih za opravljanje njene funkcije premalo. Kos je postopek sprejemanja rebalansa in odklanjanje komunikacije s komisijo označil za politično in ne javnofinančno odločitev vlade.
Premalo denarja in ljudi
Komisija je tudi pripravila poročilo o svojem delu in ga posredovala v obravnavo državnemu zboru. Kos je dejal, da sta glavni oviri kakovostnejšemu delu komisije slaba kakovost pregona koruptivnih dejanj in odsotnostjo etičnih standardov v javnem sektorju. Delo komisije pa je bilo od njene ustanovitve obremenjeno zaradi pomanjkanja finančnih in kadrovskih sredstev ter neprestanih govoric o njeni ukinitvi.
Težave pri sodelovanju z DZ-jem
Kos je pohvalil sodelovanje ministrstev s komisijo, največje težave pa imajo predvsem pri sodelovanju z DZ-jem. Tako so v DZ že decembra lani poslali predlog usmeritev za odločanje o poslanski imuniteti, a nanj še niso prejeli nobenega odgovora.
Še 212 grešnikov
Članica komisije za preprečevanje korupcije Barbara Lavtar pa je dejala, da obrazcev za prijavo premoženjskega stanja še vedno ni oddalo 212 funkcionarjev. Gre za nekaj občinskih svetnikov, nekaj pa je tudi županov. Ti funkcionarji lahko svoje premoženjsko stanje prijavijo najpozneje do 30. junija, drugače bo komisija začela postopek za zniževanje njihovih plač.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje