V javnomnenjski raziskavi, ki jo je za RTV Slovenija opravila Mediana, so anketirane vprašali, ali menijo, da so študenti in dijaki upravičeni do zahtev, ki so jih izpostavili na demonstracijah 19. maja, in sicer šolanje brez šolnin, dodatne štipendije, ohranitev študentskega dela in subvencioniranje prehrane. Slaba polovica je odgovorila pritrdilno, 38 odstotkov pa meni, da zahteve niso upravičene.
Ministrstvo podpira nekatere zahteve
Tudi minister za delo Ivan Svetlik je zatrdil, da podpira večino teh zahtev, zato se na ministrstvu trudijo, da bi zagotovili večje število štipendij. Sprašuje se, ali bi bili rezultati ankete enaki, če bi spraševali le o podpori študentskemu delu, je za TV Slovenija poročala Julija Kočar.
Predsednik Študentske organizacije v Ljubljani Jernej Štromajer je dodal, da upa, da bodo obljube ministrstva o večjem številu študentskih postelj tudi kdaj realizirane. "Da se bodo študentski domovi dejansko začeli graditi, ne pa da bomo samo poslušali, da si tudi za to prizadevajo, da bomo dobili študentje več štipendij in da bodo le te višje," je dejal.
ŠOS želi zapisnike zaslišanj
Nasprotno pa je polovica vprašanih ogorčena nad nemiri, ki so se zgodili med demonstracijami pred parlamentom. Podprla jih je le desetina, tretjina pa tako obnašanje pripisuje težkemu položaju študentov.
Zaradi domnevnih namigov, da so izgrednike spodbudili nekateri podmladki političnih strank, je Študentska organizacija Slovenije policijo prosila, da jim posreduje zapisnike zaslišanj prijetih izgrednikov. A policija odgovarja, da še niso nikogar zaslišali in da se tudi ne bodo ukvarjali z morebitno politično pripadnostjo osumljencev kaznivih dejanj.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje