Pristojna ministrstva, državno pravobranilstvo in služba vlade za zakonodajo morajo v osmih dneh ministrstvo za obrambo obvestiti o imenovanju svojih članov v skupino, ta pa bo morala nato poročilo s predlogi nadaljnjega ukrepanja predložiti do 30. junija.
Na obrambnem ministrstvu opozarjajo, da je treba pri ničnosti pogodbe preučiti mogoče posledice ničnosti.
In glede na kompleksnost celotne zadeve bo preučitev okoliščin glede uveljavljanja ničnosti pogodbe o nakupu osemkolesnikov, vključno z mogočimi posledicami ničnosti pogodbe, naložena skupini, ki bodo sestavljali predstavniki več ministrstev oziroma organov in vladna služba.
Sistemska tehnika toži državo, Patrio in Rotis
Vlada je v sporočilu za javnost po seji spomnila, da so konec leta 2006 s finsko Patrio sklenili pogodbo o nakupu osemkolesnih pehotnih bojnih vozil ter sporazum o protidobavah in vključenosti slovenske industrije v proizvodnji pehotnih bojnih vozil 8 x 8. S sporazumom o ureditvi medsebojnih razmerij pa sta bila pogodba in sporazum razvezana.
Ob tem so na ministrstvu za obrambo, kjer so pripravili sporočilo za javnost, spomnili, da je Sistemska tehnika zoper državo ter Patrio in njenega lokalnega partnerja Rotis vložila tožbi. Ljubljansko okrožno sodišče je leta 2011 oba pravdna postopka združilo v skupno obravnavanje, a prekinilo do pravnomočnega zaključka kazenske zadeve v zadevi Patria.
Sodišče je namreč menilo, da je odločitev o tožbenem zahtevku odvisna od tega, ali je bilo storjeno kaznivo dejanje sprejemanja oziroma dajanja daril za nezakonito posredovanje. Sodba je postala pravnomočna konec aprila.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje