Mladi za podnebno pravičnost so pred marčevsko podnebno stavko na skupščinah sprejeli zahteve na osmih področjih, od energetike in prometa do sociale in gospodarstva. Na tej podlagi so ocenili politične stranke, ki jim javnomnenjske raziskave kažejo, da bi se lahko uvrstile v parlament, in tiste, ki v svojem programu in stališčih vsaj poskušajo resno naslavljati okoljske in socialne tematike, so pojasnili na dogodku v središču Ljubljane.
Ocenjevali so z ocenami od 1 do 5, in sicer po dveh parametrih – volilnem programu ter kredibilnosti. Odlično oceno (4,6) si je prislužila le Levica, ki je po mnenju mladih "ena izmed redkih strank pri nas, ki razumejo resnost podnebne in biodiverzitetne krize". Sledili so Pirati s 4,2, nato pa stranke Vesna (3,8), Svoboda (3,7) ter SD (3,6). Stranka LMŠ si je prislužila oceno 3, SAB pa 2,2. Proti dnu lestvice se zvrstijo NSi (1,5), SDS (1,1) ter Povežimo Slovenijo (1,1).
"Stranke, ki so prejele negativno oceno, niso sposobne oz. ne želijo voditi države v dobrobit ljudi in narave. Pozivamo jih, da to odgovornost prepustijo strankam, ki so bolj kompetentne, ki razumejo razsežnost podnebne in širše okoljske krize in ki to krizo naslavljajo s sistemskimi ukrepi na podnebno pravičen način," so sporočili Mladi za podnebno pravičnost.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje