Na ministrstvu so sicer potrdili, da so zunanje ministrstvo Bosne in Hercegovine zaprosili, naj se pri pristojnih oblasteh zavzame za čim hitrejše posredovanje poročila o nesreči.
Voduškova v medije brez vednosti MZZ-ja
Ministrstvo se je tako odzvalo na sobotni nastop Nataše Vodušek na Televiziji Slovenija in dodalo, da jih veleposlanica ni seznanila, da namerava o tem vprašanju spregovoriti v medijih.
Voduškova: Nisem bila vinjena
Voduškova, ki so jo po nesreči poklicali na posvete v Ljubljano, je dejala, da so namigovanja o njeni vinjenosti neresnična, saj preizkusa alkoholiziranosti po nesreči niso opravili. Prav tako naj ne bi bilo nobenega postopka pred policijo in tožilstvom, saj ti, glede na to, da uživa diplomatsko imuniteto, "sploh niso mogli biti opravljeni niti niso dopustni". Nesrečo Voduškova obžaluje, a trdi, da je ni mogla preprečiti.
Prometna nesreča se je zgodila 13. oktobra, dan pred obiskom slovenskega predsednika Danila Türka. V trčenju je bil hudo ranjen voznik drugega avtomobila, ki se še vedno zdravi na oddelku za intenzivno nego. Na sarajevskem tožilstvu so medijem po nesreči povedali,da je imela veleposlanica v času nesreče v krvi 1,84 promila alkohola.
SDP BiH poziva k odpoklicu Voduškove
Socialdemokratska stranka BiH, ki jo vodi nekdanji predsednik vlade Zlatko Lagumdžija, je medtem od vlade BiH-a zahtevala, da slovenskemu zunanjemu ministrstvu in vladi "da jasno vedeti, da je čas, da veleposlanica Voduškova odide iz BiH-a". Stranka to zahteva, ker "pijana ogroža življenja državljanov BiH-a in se za posledice svojega obnašanja ne želi niti opravičiti ali pokazati skrbi." Voduškovi stranka tudi očita, da je "zagovarjala in promovirala retrogradna stališča" premeierja Republike srbske Milorada Dodika. Dodaja, da slovenska vlada kljub pričakovanjem njenega ravnanja ni zavrnila.
C. R.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje