Valenčič se je po končani Pravni fakulteti Univerze v Ljubljani v letu 2004 zaposlil kot državnotožilski pripravnik na Okrožnem državnem tožilstvu v Ljubljani. V letu 2006 je opravil pravniški državni izpit ter se septembra 2006 zaposlil kot višji pravosodni svetovalec na Okrožnem državnem tožilstvu v Ljubljani. V letu 2010 je postal pomočnik okrajnega državnega tožilca ter kot okrajni državni tožilec opravljal dela do 2013, ko je napredoval na položaj okrožnega državnega tožilca. Ves čas je delal na gospodarskem kazenskem oddelku. Decembra 2013 je na ljubljanski pravni fakulteti magistriral s področja kazenskega materialnega prava.

V letu 2014 je bil Valenčič dodeljen na Specializirano državno tožilstvo, na civilno finančni oddelek.

Med drugim je Valenčič sodeloval pri pisanju velikega komentarja kazenskega zakonika, trenutno pa sodeluje pri pisanju komentarja k zakonu o kazenskem postopku, so še navedli na Vrhovnem državnem tožilstvu.

Tudi sodniško društvo z novim vodstvom

Bergant Rakočevićeva je podpredsednica višjega sodišča v Ljubljani, deluje tudi kot arbitra na arbitražnem sodišču za šport v Lozani. Kot je dejala v lanskem pogovoru za spletni portal Tax-Fin-Lex, "ljudje upravičeno pričakujejo dober servis in predvidljivo varstvo svojih pravic v poštenem, transparentnem postopku in v razumnem času. Mislim, da so zadeve kar dobre, da pa še zdaleč niso optimalne, prostora za izboljšanje je še ogromno".

"Perspektivo in tudi neko realno možnost, da se zadeve še izboljšajo, vidim v mladih generacijah, ki prihajajo in so zelo dobre. Veliko je odličnih prvostopenjskih sodnikov, strokovnih sodelavcev. Izredno rada delam s sodniškimi pripravniki, tudi ko sodelujem s fakulteto, srečam tam izvrstne študente," je še dejala Bergant Rakočević, ki je še ocenila, da je za sodstvo pot naprej "v izobraževanju, selekciji in tem, da prisluhnemo nekim konstruktivnim kritikam".

Podpredsednika sta postala višja sodnica Helena Miklavčič in okrožni sodnik Andrej Ekart.