Kot je dejal Ljubo Jasnič v izjavi za medije po koncu srečanja na sedežu stranke v Ljubljani, niso razpravljali o napetostih med poslansko skupino in vodstvom, o katerih poročajo nekateri mediji. Na vprašanje, ali poslanci DeSUS-a od zdaj naprej ne bodo več "solirali", je Jasnič odgovoril, da bodo še vedno glasovali po svoji vesti, ko se bodo za to odločili. "Poslanci imajo vso pravico, da povejo svoje mišljenje, tega ne bom nikdar onemogočil. Nisem avtokrat," je dejal.
Ključno se mu zdi, da so se danes dogovorili o dokumentu, v katerem so opredelili sodelovanje stranke in poslanske skupine. Stranka mora, kot je pojasnil predsednik DeSUS-a, vedno imeti stališče do vprašanj, ki so na dnevnem redu državnega zbora, z njimi mora seznaniti poslansko skupino, ki ta stališča potem tudi politično zastopa. Če stališče poslancev ne bo enako strankinemu, bodo to tudi povedali in glasovali po svoji vesti.
Kot pozitivno šteje to, da so se s poslanci srečali in da so izmenjali stališča, strankarska in poslanska. Do konkretnih vprašanj se danes še niso opredeljevali, so se pa dalj časa zadržali pri predlogu zakona o demografskem skladu, ki ga bo DZ obravnaval na seji prihodnji teden. V DeSUS-u si bodo vzeli še kakšen dan za odločitev o glasovanju.
"Imamo svojo vsebino in to bomo naprej zagovarjali. Nam gre za to, da upokojenci dobijo pravega zaščitnika, to, kar je stranka DeSUS že nekoč bila, preden je, v narekovajih, zapustila upokojence," je še dejal.
Na srečanju so obravnavali program dela v stranki in naloge, ki jih čakajo, med katerimi sta tudi priprava finančnih načrtov in postavitev posameznih odborov, ki bodo pripravljali gradivo za klavzuro. Ta bo predvidoma na začetku septembra, ko bodo imeli oblikovana izhodišča za pripravo na volitve prihodnje leto in za nadaljevanje dela stranke.
Jurša: Pogovor konstruktiven
Po mnenju vodje poslanske skupine DeSUS-a Franca Jurše je bil pogovor konstruktiven, govorili so predvsem o nadaljnjih obveznostih. Zavedajo se, da bo v času počitnic nekatere dejavnosti težko izpeljati, a jih bodo začeli takoj v septembru.
Na vprašanje, kaj so dorekli glede odnosov med vodstvom stranke in poslanske skupine, pa je Jurša odgovoril le, da ni šlo za vprašanje odnosa znotraj stranke, med vodstvom in poslansko skupino, pač pa predvsem za odnos med posamezniki iz poslanske skupine, pa tudi stranke.
Menjavanje vodstva
Jasnič je že tretji predsednik stranke z mandatom kongresa v letu in pol. Januarja lani je po 15-letnem vodenju Karla Erjavca stranko prevzela Aleksandra Pivec, a je že septembra odstopila, Erjavca pa so 5. decembra znova izvolili za predsednika. 17. decembra je DeSUS zapustil vlado Janeza Janše, Erjavec pa je po neuspešni kandidaturi za novega predsednika vlade in po napetostih v stranki marca letos odstopil.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje